13
9.11.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

FIFA szykuje paskudne gry z NFT na Mistrzostwa Świata w Katarze

Współpraca Fify z Electronic Arts w sprawie kopałek dobiegła końca, przez co FIFA skręciła w bardzo złym kierunku.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wielu z nas z niekrytą rozkoszą patrzyło na walący się w maju rynek NFT, ale te tokeny wracają do nas co jakiś czas niczym niechciany bumerang. Ostatnio obudziła się Poczta Polska, stwierdzając, że wejście w ten rynek – kiedy wolumen spadł o 97% – to świetny pomysł i zamierza rozpocząć emisję swoich talarów. Jeszcze po naszej poczcie obudziła się FIFA (nie ta od EA, bo przypominam, że teraz nazywa się EA Sports Club) i zapowiedziała gry (tak, w liczbie mnogiej) właśnie oparte na blockchainie.

Niestety głównym tego powodem zapewne było zakończenie współpracy Electronic Arts z FIFA, kiedy ta druga miała zażyczyć sobie około miliarda dolarów za prawa do licencji na całe cztery lata. Po całej tej sprawie FIFA najpierw nawiązała partnerstwo z Robloksem, ale teraz idzie jeszcze dalej w paszczę szaleństwa i ujawnia zakres (na początek czterech) nowych gier web 3.0 przed Mistrzostwami Świata w Katarze.

  • AI League: FIFA World Cup Qatar 2022 Edition,
  • FIFA World Cup Qatar 2022 (Metaverse),
  • Matchday Challenge: FIFA World Cup Qatar 2022 Edition,
  • FIFA World Cup Qatar 2022 on Phygtl.

Oczywiście wszyscy chętni (spokojnie, po kolei, miejsca starczy) za rozgrywkę będą mogli otrzymać cyfrową nagrodę w postaci cyfrowego fragmentu cyfrowej złotej piłki.


Phygtl to aplikacja mobilna, która przenosi bazę fanów w nowy wymiar. Fani pochłaniających wrażeń łączą siły z misją współtworzenia pierwszej na świecie cyfrowej nagrody. Mogą przenieść złotą piłkę z dłoni do swojego rzeczywistego środowiska, mieć jej ograniczony fragment, aby móc dołączyć i uwiecznić wybrane przez siebie zdjęcia i filmy z Mistrzostw Świata FIFA. Cyfrowa reprezentacja wiecznego fandomu.


FIFA

Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze