25.08.2023, 07:30Lektura na 2 minuty
Plotka

God of War Ragnarok może dostać DLC lub samodzielny dodatek

Według najnowszych plotek Kratos i Atreus mogą powrócić w DLC do Ragnaroka lub dodatku w stylu Milesa Moralesa.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętacie jeszcze o God of War Ragnarok? Gra narobiła niemałego szumu pod koniec zeszłego roku i została największą premierą w historii Sony (wyczuwam wyzwanie dla Marvel's Spider-Man 2). Mimo to jej reżyser, Eric Williams, przekonywał, że raczej nie ma co liczyć na DLC. Być może sytuacja uległa jednak zmianie. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że mogły ruszyć prace nad kolejną odsłoną serii God of War, ale być może ogłoszenie o pracę dotyczyło właśnie nowego rozszerzenia do Ragnaroka.

Źródłem najnowszych plotek jest wiarygodny informator The Snitch, którego przecieki nieraz sprawdzały się w przeszłości. Wyciekinier podzielił się taką informacją na swoim Twitterze oraz podczas streamu na Twitchu (fragment dostępny na forum ResetEra).

Jego zdaniem Santa Monica Studio jest właśnie w trakcie opracowywania nowego dodatku, a prace są już na półmetku (konkretnie mowa o 60 proc.). Nie ma co oczekiwać w takim razie premiery w tym roku, a jest całkiem prawdopodobne, że nie mówimy o klasycznym DLC, lecz samodzielnym dodatku w stylu Milesa Moralesa. Byłoby to całkiem zgrabne wyjście z sytuacji, w której opracowanie zupełnie nowej przygody zabrałoby pewnie dobrych parę lat.

Ci, którzy dotarli do końca God of War Ragnarok, z pewnością mają już kilka pomysłów na to, jak taki dodatek mógłby wyglądać. Myślę, że analogia z Milesem Moralesem może jeszcze się okazać bardziej niż trafiona. Na razie jednak pamiętajmy, że to wszystko tylko plotki i rozważania ze sfery naszych marzeń. Czas pokaże, jaka przyszłość naprawdę czeka flagową serię Sony.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze