9
7.12.2023, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

GTA 6: Były pracownik Rockstara potwierdza, że trailer pokazał prawdziwą grę

Animator pracujący przy GTA 5 przekonuje, że GTA 6 naprawdę będzie wyglądało tak dobrze, jak pokazał to trailer.


Jakub „rajmund” Gańko

Pierwszy trailer GTA 6 zdążył już nabić ponad 117 mln odtworzeń na YouTubie i z pewnością pobije jeszcze jakieś rekordy. Gracze i media doszukują się na tym półtoraminutowym materiale wszelkich easter eggów czy nawiązań do poprzednich części (polecam analizę Łukasza Morawskiego), a IGN udowodnił nam nawet, że mnóstwo scen zwiastuna zostało zaczerpniętych z prawdziwego życia na Florydzie.

Jeśli obawiacie się, że trailer GTA 6 mógł zaprezentować wizję gry, która będzie znacząco różniła się od ostatecznego produktu, to Mike York zapewnia, że wcale tak nie jest: najnowsze dzieło Rockstara ma naprawdę wyglądać tak dobrze. A wydaje się być całkiem wiarygodną osobą do takich zapewnień, ponieważ przez sześć lat pracował w tej firmie i był animatorem przy GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2.


Miasto w GTA 6 będzie znacznie większe i to poważna sprawa. Bo jeśli spojrzycie na to, jak Rockstar robi pewne rzeczy, to nie ograniczy się po prostu do większych rozmiarów. Każdy element tego miasta zostanie rozwinięty: będzie w nim więcej ludzi i samochodów, ale też roślinności, zwierząt... każda postać będzie miała nawet więcej włosów na głowie!


Ze słów Yorka wynika, że pracownicy Rockstara autentycznie wkładają całe serce w swoją pracę (on sam zatrudnił się tam, ponieważ był maniakiem Vice City, grającym w nie każdego dnia). Widać to zresztą było już po reakcjach na wyciek trailera. Wyliczane przez animatora elementy są niezwykle ważne, ponieważ zwiastun nie został wyrenderowany wcześniej z myślą o pokazaniu światu. To autentyczna prezentacja fragmentów gry.


Mnóstwo gier, w które gracie, jest przedstawiane prerenderowanymi filmikami, ale wszystko w GTA 6 jest robione na enginie tego tytułu. Jeśli widzisz tam w tle jakiś budynek, to oznacza, że możesz do niego iść, wspiąć się na niego czy skoczyć. To jest bardzo złożona gra i właśnie dlatego tworzenie kolejnych części zajmuje aż tyle czasu.


Polecam zapoznać się z pełną analizą Mike'a Yorka, która jest dostępna na jego kanale na YouTubie. Animator prezentuje tam cały trailer scena po scenie i zwraca uwagę na wiele szczegółów, których próżno szukać w innych materiałach. Wszystko ubarwia też własnymi doświadczeniami z czasów pracy w Rockstarze, więc jest to sympatyczna i ciekawa rzecz do oglądania.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1776

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze