1
24.11.2022, 10:00Lektura na 2 minuty

GTA VI i PlayStation 6 z orientacyjnymi datami premiery

Przepychanki Microsoftu z Sony w sprawie przejęcia Activision Blizzard mogły zdradzić nam ciekawe informacje.


Jakub „rajmund” Gańko

Jak zwracałem uwagę w ostatnim newsie na temat przepychanek Sony i Microsoftu w kontekście zakupu Activision Blizzard, pewne ciekawe fragmenty publikowane w oświadczeniach obu firm nie trafiają do informacji publicznej (np. orientacyjna data premiery The Elder Scrolls VI). Innym jednak uda się czasem przecisnąć przez sito cenzury, a innych możemy się po prostu domyślić.

W tym samym dokumencie, w którym kontynuację Skyrima zaliczono do gier średniej wielkości, poruszono także daty premier innych oczekiwanych produkcji. W tym GTA VI.


Premiery gorąco wyczekiwanego Grand Theft Auto VI spodziewamy się w 2024 roku.


Choć jest to oficjalny dokument Microsoftu, oczywiście nie jest to oficjalna zapowiedź gry i z pewnością nie można brać tej informacji za ostateczną i wiążącą. Warto jednak zwrócić uwagę, że pokrywałaby się z wcześniejszymi plotkami na temat GTA VI.


Kiedy możemy się spodziewać PlayStation 6?

A co z premierą kolejnej konsoli Sony? Tutaj z pomocą przychodzi z kolei dokument opublikowany przez Japończyków. Na interesujący fragment zwrócił uwagę branżowy analityk, Piers Harding-Rolls. Choć sam rok został ocenzurowany, nietrudno jego zdaniem wywnioskować, że mogło chodzić o 2028.

Kolejny raz zwracam uwagę, że są to na razie tylko szacunki, ale następne PlayStation w 2028 roku miałoby całkiem sporo sensu. PlayStation 4 trafiło na rynek w 2013 roku, a jego następca siedem lat później. Premiera kolejnej generacji osiem lat później brzmi na całkiem wiarygodny obrót spraw.

Już się nie mogę doczekać, czego jeszcze dowiemy się z podobnych dokumentów.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1145

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane