20.11.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Half-Life z nowym rekordem jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie

Tuż po swoich 25. urodzinach Half-Life wrócił do łask, a grę na Steamie zalała fala graczy, pobijając nowy rekord.


Patryk „Delighter” Żelazny

Half-Life za darmo na Steamie! – krzyczały nagłówki newsów na całym świecie. I dalej są adekwatne, bo promocja trwa do dzisiaj do godziny 19:00, więc spieszcie się, jeśli do tej pory zwlekaliście. Oprócz takiej okazji twórcy podzielili się dużą aktualizacją i godzinnym dokumentem, a to wszystko oczywiście na 25. urodziny serii.

Chyba opłaciło się przypomnieć graczom o tej wspaniałej produkcji – uważanej za jedną z najlepszych strzelanek w historii. Jak pokazują dane na SteamDB, Half-Life po ćwierćwieczu swojego istnienia pobił nowy rekord jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie. Poprzedni rekord nie jest tak stary, bo 12 280 graczy mogliśmy zobaczyć zaledwie w sierpniu 2022 roku (odbyło się wtedy sporawe wydarzenie), podczas gdy na ogół liczba graczy sięga około tysiąca. Cóż, na tak ważne urodziny gracze jednak zebrali się dość licznie, bo zaledwie wczoraj licznik pokazał 33 471 jednocześnie zalogowanych graczy.

Liczba graczy Half-Life na Steamie (via SteamDB)
SteamDB

Jak na tak starą produkcję, to naprawdę wspaniały wynik – na pewno wyraźnie podbity przez rozdawnictwo, ale hej, i tak się liczy. Podobna sytuacja miała zresztą miejsce w przypadku Gothica 2, tam jednak liczba graczy – choć wciąż rekordowa – była zauważalnie mniejsza.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze