22.01.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Halo Infinite: 343 Industries kończy sezonowe wsparcie gry

Nie oznacza to jednak, że Halo Infinite od razu umrze. Twórcy postanowili zmienić swoje plany wydawnicze w ramach produkcji.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Halo Infinite z pewnością było eksperymentem, który stawiał 343 Industries w trudnej sytuacji przed premierą. Po czasie można chyba jednak stwierdzić, że tytuł przekonał do siebie graczy i zebrał całkiem pokaźną społeczność. Przez ostatnie dwa lata twórcy konsekwentnie wspierali grę sezonami, jednak nie obyło się bez sporych zgrzytów oraz zmian kadrowych.

Możemy także stwierdzić, że wchodzimy w fazę życia Halo Infinite, w której ograniczona zostanie zawartość wprowadzona do gry. 343 Industries ogłosiło bowiem, że kończy z sezonowym wsparciem. W miejsce tego pojawią się tak zwane Operacje, które już teraz znajdziemy w grze, a od początku lutego staną się główną osią rozwoju produkcji. Będą trwały one od 4 do 6 tygodni, a oparte zostaną na dwudziestopoziomowej przepustce, która będzie dostępna za darmo. Znajdzie się także możliwość wykupienia przepustki premium. Zaoferuje ona bonusowe poziomy oraz nie wygaśnie po zakończeniu Operacji. To oznacza także, że wszystkie przepustki będą dostępne w każdej chwili do realizacji.

W trakcie transmisji na żywo twórcy zasugerowali, że powodem zmian jest plan wygaszania wsparcia dla Halo Infinite z biegiem czasu. Wiąże się to z zeszłorocznymi doniesieniami o pracach nad kolejnymi projektami w studiu, co swoją drogą przedstawiciele 343 Industries potwierdzili w trakcie wydarzenia.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów361

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze