1
17.04.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

Halo: Kierownik marki prawdopodobnie odszedł z Microsoftu

Frank O'Connor prawdopodobnie odszedł z Microsoftu po około 20 latach pracy. W takim wypadku marka Halo otrzymała kolejny cios.


Patryk „Delighter” Żelazny

Przyszłość marki Halo stoi pod znakiem zapytania. Phil Spencer, szef Xboksa, twierdzi, że wszystko będzie w porządku, ponieważ to bardzo ważne gry dla firmy. Tylko że ratowanie uniwersum może być niełatwe, kiedy odpowiedzialni za nie weterani opuszczą studio. A to już się dzieje. Częściowo za decyzjami samych pracowników, jak w przypadku szefowej 343 Industries czy dyrektora kreatywnego odpowiadającego za multiplayer. Mocnym ciosem była natomiast decyzja Microsoftu o masowych zwolnieniach, które nie szczędziły ludzi, również w studiu odpowiedzialnym za Halo. Tam skala zwolnień potrafiła zaskoczyć.

Jeszcze nie możemy stwierdzić, że najnowsze doniesienia są pewne, ponieważ brakuje potwierdzenia, najlepiej od samego omawianego, czyli Franka O'Connora. Był on (lub jest nadal) kierownikiem uniwersum Halo w Microsofcie od blisko 20 lat (zatrudnił się w grudniu w 2003 roku). Swoją przygodę być może zakończył w kwietniu 2023, a przynajmniej tak sugeruje opis doświadczenia na jego profilu na LinkedInie. W międzyczasie pokazuje to samo stanowisko w nieokreślonej firmie, gdzie ma pracować od marca tego roku.

Doświadczenie Franka O'Connora opisane na LinkedIn
Frank O'Connor / LinkedIn

Jeśli nie jest to żadna pomyłka, błąd czy cokolwiek innego, to Frank O'Connor będzie kolejnym weteranem, który opuścił szeregi twórców. Niedawno, bo również w kwietniu, taką samą decyzję podjął Joseph Staten, reżyser Halo. Jednakże w tym przypadku doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia.

Co to wszystko oznacza dla Halo, nietrudno się domyślić. Sądzę, że pomimo zapewnień Phila Spencera to już najwyższa pora, by martwić się przyszłością marki.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze