9
23.05.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

Hellblade 2 z mniejszą liczbą graczy na Steamie niż Redfall czy Hi-Fi Rush

Wszystkiemu oczywiście winien Game Pass, ale i tak nie wygląda to najlepiej.

Premiera Hellblade 2: Senua’s Saga za nami. Gra zebrała całkiem niezłe recenzje (w tym jedną autorstwa naszego Karola Laski), choć powtarzają się zarzuty o zbyt duże podobieństwa do części pierwszej, w tym zbyt krótki czas zabawy. Ekipa Ninja Theory teoretycznie ma powody do świętowania, ale w praktyce... tak naprawdę nie wiemy. Gdybyśmy mieli patrzeć wyłącznie na liczbę graczy na Steamie, można by było spokojnie określić całą tę sytuację jako sromotną porażkę.

W chwili, gdy piszę te słowa, w Hellblade'a 2 gra na Steamie 824 graczy. Szczyt z ostatniej doby wynosi 2682, a od premiery: trochę ponad tysiąc więcej. Nie są to zawrotne liczby, szczególnie gdy porównamy je z innymi grami studiów Microsoftu: Redfallem czy Hi-Fi Rushem.

Nie patrzmy może na to, ilu użytkowników Steama obecnie siedzi w Redfallu, ale już szczytowy wynik od premiery jest sporo wyższy niż w przypadku Hellblade'a 2. A przecież mówimy o grze, która bardzo szybko okazała się klapą i wizerunkowym koszmarem Xboksa.

Podobnie ma się sprawa, jeśli zestawimy ją z Hi-Fi Rushem (tyle że w jego przypadku nawet obecny wynik nie przynosi aż takiego wstydu). Zestawianie najnowszego dzieła Ninja Theory z akurat tymi dwiema grami może być tym bardziej niepokojące, że zarówno twórcy Redfalla, jak i Hi-Fi Rusha, zostali ostatnio zamknięci.

Oczywiście przy interpretowaniu wyników wszystkich tych gier należy zachować dużą ostrożność i pamiętać o tym, że każda z nich jest od premiery dostępna w Game Passie. To za jego pośrednictwem ogrywa je prawdopodobnie większość chętnych. No ale też właśnie: dotyczy to każdej z tych produkcji, więc nawet biorąc pod uwagę subskrypcję Microsoftu, wyniki Hellblade'a 2 nie wyglądają najlepiej...

Pozostaje żyć nadzieją i trzymać kciuki za Senuę. W końcu ostatnie plotki mówiły, że Xbox Game Studios wcale nie ma w planach zamykania Ninja Theory, a nawet dało już studiu zielone światło na kolejną grę, którą być może będzie Hellblade 3.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1913

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze