1
21.02.2023, 11:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Hogwarts Legacy z hołdem dla aktora, który grał Hagrida

Gracze odkryli w Hogwarts Legacy pomnik, który jasno nawiązuje do postaci Hagrida granej w filmach o Harrym Potterze przez Robbiego Coltrane'a.


Patryk „Delighter” Żelazny

Hogwarts Legacy może pochwalić się fenomenalną wręcz premierą, bijącą na głowę nawet Elden Ringa. Produkcja Avalanche Software wciąż pozostaje najlepiej sprzedającym się tytułem na Steamie. Jednak nawet biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma co liczyć na zapowiedzi jakichkolwiek DLC. Przynajmniej na ten moment, bo twórcy są zajęci m.in. łataniem gry, gdyż borykała się z zauważalnymi problemami z optymalizacją. Wątpię jednak, żeby w grze brakowało zawartości. A w ostateczności można sięgnąć po setki modów.

Dzisiejsza wieść pochodzi od użytkownika TikToka o pseudonimie Why..so.sirius. Na krótkim filmie pokazuje nagrobek upamiętniający Robbiego Coltraine'a, aktora grającego Hagrida w filmach o Harrym Potterze.

W świecie gry, za chatką Hagrida – która nie jest Hagrida, bo wydarzenia mają miejsce około 100 lat przed wydarzeniami z książek, ale wiemy, o co chodzi – możemy znaleźć nagrobek z wyrzeźbionym na nim Hipogryfem. Czyli zwierzęciem chyba najbardziej kojarzącym się z naszym ulubionym gajowym Hogwartu. Jako że jego samego nie mogło tam być, gracze (oraz ja) wierzą, że jest to hołd dla aktora zmarłego w październiku zeszłego roku.

Pojawiają się już także domysły, że developerzy mogli umieścić w Hogwarts Legacy więcej rzeczy upamiętniających zmarłych aktorów, którzy mieli swój wkład w świat Harry'ego Pottera przedstawiony na dużym ekranie. Jako przykład mogę podać Alana Rickmana (Severus Snape), Verne'a Troyera (Gryfek) czy Richarda Griffithsa (Vernon Dursley) – w tym przypadku to może dość wątpliwe, ale niewykluczone.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1323

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane