13
3.10.2022, 08:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Horizon Zero Dawn: Podobno powstaje remaster na PS5 i multiplayerowy spin-off

Sony ma przygotowywać odświeżoną wersję Horizon Zero Dawn oraz sieciową produkcję, która trafi także na PC.


Jakub „rajmund” Gańko

Wydawało wam się, że remake 9-letniej gry (która i tak dostała już wcześniej remaster) to przesada? Włodarze Sony proszą, żebyście potrzymali im piwo. Jak donosi serwis MP1ST, a informację potwierdza Video Games Chronicle, następny w kolejce do zremasterowania jest... Horizon Zero Dawn. Tak, ta 5-letnia gra, która w dalszym ciągu wygląda świetnie i po premierze PS5 dostała nawet patcha, który umożliwiał grę w 60 klatkach na sekundę na tej konsoli.


Nasze źródła nie wyjaśniły, czy to zrobiony na nowo od podstaw remake, ale dowiedzieliśmy się, że ma zawierać poprawiony system oświetlenia, podrasowane tekstury oraz lepsze animacje z nowymi modelami postaci, które mają odpowiadać tym, jakie widzieliśmy w Horizon Forbidden West.


Remake / remaster ma także wprowadzić szereg ustawień dostępności, z których słyną gry PlayStation Studios, a także możliwość przełączenia trybów graficznych (czyli zapewne standardowe tryby jakości i wydajności). Do gry mogą trafić także niewielkie usprawnienia gameplayowe znane z Forbidden West, ale raczej nie ma co liczyć na cuda. Ciekawe, czy za to Sony też policzy sobie 339 zł...

Oprócz remastera / remake'u ma powstawać także sieciowy spin-off Horizona, skupiający się na coopowych walkach graczy z wielkimi maszynami, który trafi na PS5 i PC.


Informację potwierdziły nam dwa źródła, a trzecie zdradziło, że ma się w nim znaleźć tryb współpracy, a opcje dostosowania wyglądu będą opierać się na elementach plemiennych, które znamy z dwóch dużych odsłon serii. Nie udało nam się weryfikować, czy gra będzie oferować tylko coopa, czy też pojedynki PvP.DLC do Forbidden West coraz bliżej?

Sony najwyraźniej planuje zalewać nas w najbliższych latach Horizonami z każdej możliwej strony. Poza wspomnianymi wyżej projektami czeka nas przecież jeszcze serial Netfliksa, VR-owe Call of the Mountain, a kiedyś w końcu trzecia duża odsłona serii. Wygląda jednak na to, że nasza przygoda z Forbidden West nie dobiegła jeszcze końca i prawdopodobnie dostaniemy do niego jakiś dodatek. Tak sugerowała instagramowa rolka Peggy Vrijens, a teraz tweet Lance'a Reddicka.

Aktor, który wciela się w serii w postać Sylensa, pochwalił się, że bierze właśnie udział w sesji motion capture do Horizon Forbidden West. Tweet co prawda chwilę później zniknął, ale przecież w internecie nic nie ginie...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1874

Obserwujących9
Brak okładki
Horizon Zero Dawn
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.2
Platformy
PS4
Gatunek
-
Producent
Guerrilla Games
Horizon Zero Dawn

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze