11.01.2024, 08:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Indiana Jones: Być może poznaliśmy tytuł nowej gry

Nadchodząca gra MachineGames opowiadająca o przygodach Indiany Jonesa mogła zostać zdemaskowana przez jednego z fanów na Twitterze.


Jakub „rajmund” Gańko

Gdy dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że MachineGames (twórcy m.in. ostatnich Wolfensteinów) stworzy nową grę o przygodach Indiany Jonesa, była to niezła niespodzianka. Chyba nikt nie oczekiwał, że najsłynniejszy archeolog świata powróci z nową grą przygotowywaną właśnie przez to studio. Dziś wiemy o tej produkcji niewiele więcej: według Todda Howarda będzie to wyjątkowa gra, do tego na konsolową wyłączność Xboksa. Na najbliższym pokazie Microsoftu mamy dopiero zobaczyć pierwszy gameplay.

Tymczasem fani już grzebią, gdzie się tylko da w poszukiwaniu nowych informacji i wskazówek chociażby odnośnie do tego, jak ta produkcja mogłaby się nazywać. Jeden z nich zawyrokował, że tytuł to Indiana Jones and the Great Circle i przedstawiona przez niego hipoteza ma całkiem sporo sensu. Z drugiej strony byłoby to nieco ironiczne z punktu widzenia PlayStation. No bo wiecie, na padach Sony jest kółko...

Użytkownik Twittera o pseudonimie Kurakasis nie udał się do zapomnianej przez świat peruwiańskiej świątyni, ani nie okradł żadnego grobowca w Redmond. Po prostu wpadł na trop domen, które Lucasfilm zarejestrował dwa dni temu. Jedna z nich to indianajonesandthegreatcirclegame.com i jak sam przyznaje: nie pozostawia to raczej większych wątpliwości. Nazwa ta została także zastrzeżona dwa lata temu w Europie w kategorii dóbr i usług związanych z grami wideo. Choć była tam mowa o grach mobilnych, najprawdopodobniej chodziło o obstawienie streamingów (Kurakasis tłumaczy, że z podobnych względów zarejestrowano m.in. Cyberpunka 2077 jako grę mobilną).

Pikanterii całemu odkryciu dodaje komentarz pozostawiony przez nie byle kogo, bo samego Toma Warrena z VGC, który nie raz i nie dwa dzielił się z nami rozmaitymi przeciekami.

Z kolei sama Bethesda oficjalnie udostępniła wczoraj króciutki teaser swojego Indiany Jonesa, na którym ewidentnie składane jest coś okrągłego. Być może właśnie o takie Great Circle chodzi.

Na oficjalne wyjaśnienie zagadki i zaprezentowanie oficjalnego tytułu nowej przygody Indiany Jonesa musimy poczekać do 18 stycznia. Pokaz Microsoftu rozpocznie się o 21:00.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze