13.09.2023, 08:45Lektura na 2 minuty
Wideo

iPhone 15: Na wersji Pro zagramy w Death Stranding i parę innych dużych gier

Producenci dużych gier zbijają pionę z Apple. Dlatego na nowym iPhonie 15 będziemy mogli zagrać w Death Stranding, Assassin’s Creed Mirage i dwie części z serii Resident Evil.

Jest mnóstwo gier, na które aktualnie czekamy. W tym również Death Stranding 2 – kontynuacja symulatora kuriera nadchodzi, a Hideo Kojima wyjaśniał ostatnio, dlaczego pisał scenariusz od nowa po pandemii. Co ciekawe, są jeszcze osoby czekające na pierwszą część Death Stranding. A to dlatego, że zbliża się dość nietypowy port. To samo czeka nadchodzącą odsłonę Assassin’s Creed oraz dwie części Resident Evila, ale po kolei.

Wiemy nie od dziś, że w tym roku ukaże się iPhone 15 – a tak się składa, że wczoraj odbyła się konferencja Apple, którą streścił wam redakcyjny kolega Jaqp. Dowiedzieliśmy się m.in., że będziemy mogli na najnowszym smartfonie zagrać w parę ciekawych produkcji wielkich twórców w branży gier. Wśród nich znajduje się Hideo Kojima ze wspomnianym wcześniej Death Stranding. Edycja Director’s Cut jeszcze pod koniec 2023 będzie możliwa do ogrania na nowym iPhonie 15 Pro. Przypomnę, że premiera smartfona zaplanowana jest na 22 września.

Na oficjalnej prezentacji smartfona Apple pokazało już nawet fragmenty gameplayu (1:25).

Bystre oczy na pewno spostrzegły też kolejną produkcję, jaka będzie dostępna. Tak, Capcom dołączył się do zabawy, oferując na apple’owy sprzęt dwa swoje dzieła. Mianowicie Resident Evila 4 Remake (czyli najszybciej sprzedającą się odsłonę od 14 lat) oraz Resident Evila Village. Również w tym roku w późniejszym, niesprecyzowanym terminie.

Z kolei w ogłoszeniu na stronie Apple możemy przeczytać, że oprócz wymienionych tytułów, na iPhonie 15 Pro będzie jeszcze dostępne Assassin’s Creed Mirage, jednak ta przyjemność nadejdzie dopiero w 2024 roku z wiadomych powodów. To samo zapewne tyczy się Jade, które niedługo będzie mieć kolejną turę beta-testów, ale to raczej informacja oczywista i mało zaskakująca, skoro produkcja i tak jest przeznaczona na smartfony.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze