25.01.2024, 15:30Lektura na 1 minutę

Kolejne zwolnienia w Embracerze. Tym razem u twórców remake’u Destroy All Humans!

Black Forest Games jest kolejnym studiem należącym do Embracera, które dotyka fala zwolnień. Bogu dzięki, że chociaż nie zamknęli firmy na amen.

Sytuacja jest tak powszechna, że zaczynam się martwić, iż ludzie powoli się tym znudzą i będą na to przymykać oko. Fale zwolnień sprawiły, że w samym 2024 pracę straciło prawie cztery tysiące (!) pracowników. W połączeniu z ubiegłym rokiem daje to nam już prawie dziesięć tysięcy (!!!) osób. Taki też trend wieszczyli najważniejsi pracownicy największych korporacji w branży. Niestety kolejne studio padło ofiarą najświeższego wiatru zmian.

Jak informuje Kotaku, Black Forest Games dołącza do grona firm spod znaku Embracer Group, które musiały zredukować liczbę etatów. Według doniesień zespół odpowiedzialny za remake Destroy All Humans! oraz nadchodzące Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin zmniejszony zostanie o połowę. To oznacza, że z pracą pożegna się ponad 50 osób. Licząc cały 2023 rok, Embracer odpowiada za ponad 10% wszystkich zwolnień w branży gier wideo. Składają się na to etaty między innymi w Black Forest Games, Gearbox Publishing, 3D Realms oraz Free Radical Design, zamkniętym w grudniu ubiegłego roku

W 2023 branża osiągnęła wartość 184 miliardów dolarów. Sytuacja związana ze zwolnieniami może sprawić, że 2024 okaże się ponownie tym w historii, w którym gamedev zaliczy spadek.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze