2
15.12.2023, 11:30Lektura na 1 minutę

Połowa studia 3D Realms zwolniona. Kolejne zwolnienia w grupie Embracer

Sytuacja związana jest ze zwolnieniami w 3D Realms oraz Spligate Ironworks.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Oni chyba nie mają dość. Lista osób wyrzuconych w tym roku przez grupę Embracer lekką ręką przekraczała 1000. Na ten niechlubny wynik złożyły się zwolnienia w Gearboksie, Free Radical Design, Voliton i wielu innych firmach. Po dzisiejszych doniesieniach liczba ta jest jeszcze bardziej przerażająca. 

Kto tym razem wpadł pod kosę śmierci? Tym razem padło na 3D Realms oraz Spligate Ironworks. Pierwsza z firm znana jest oczywiście z serii Duke Nukem czy Ion Fury. Drugą z nich kojarzymy z Rise of The Triad czy współpracy z One More Level przy pierwszym Ghostrunnerze. Embracer uznało, że nie potrzebuje usług w sumie połowy pracowników obu studiów. Przy wiedzy, że w Spligate pracowało ponad 200 osób, może to oznaczać, że przynajmniej sto kilkadziesiąt osób zostało pozbawionych etatu.  3D Realms mogło liczyć nawet 50 ludzi, jednak te dane nie są oficjalnie potwierdzone.

I takim oto sposobem, kochani, możecie w jednym roku robić miliardowe transakcje, by chwilę później zwalniać prawie półtora tysiąca ludzi. Embracer – niezwykły strumień świadomości.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów365

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze