4
24.01.2023, 12:30Lektura na 2 minuty

Microsoft zwalnia zespoły odpowiedzialne za VR, MR oraz HoloLensy i zabija ich projekty

Ciąg dalszy reperkusji związanych z masowymi zwolnieniami w Microsofcie. Tym razem padło na zespoły odpowiedzialne za technologię.


Patryk „Delighter” Żelazny

Masowe zwolnienia w Microsofcie kolejny raz dają o sobie znać. W zasadzie dopiero co dowiedzieliśmy się o planie ucięcia siły roboczej o około 10 tysięcy pracowników, a już kilka razy widzieliśmy związane z tym najróżniejsze rezultaty. Wiemy, że dostało się m.in. podlegającym Xboksowi studiom, w tym Bethesdzie oraz 343 Industries. W przypadku tego drugiego byli pracownicy nie szczędzili słów, obwiniając kierownictwo za porażkę Halo Infinite.

Skoro mówiliśmy już o branży gamingowej, to teraz na chwilę od niej odejdziemy i zwrócimy się ku szerzej rozumianej technologii, ponieważ ją również dotknęły cięcia etatów oraz reorganizacja priorytetów – i to dość poważne, jak donosi Windows Central. Wiemy na przykład, że Microsoft zdecydował się całkowicie zamknąć AltspaceVR – platformę obsługującą środowiska mieszanej rzeczywistości, pozwalającą użytkownikom na tworzenie wirtualnych spotkań z użyciem awatarów. Jeśli kojarzy wam się to z metaverse, to całkiem słusznie. Odpowiedzialna za projekt ekipa (albo to, co z niej zostało) zostanie przeniesiona do wsparcia Microsoft Mesh, o czym czytamy w oficjalnym oświadczeniu. AltspaceVR zostanie permanentnie zamknięte 10 marca.

To jednak nie koniec złych wieści. Oficjalnie możemy pożegnać także narzędzia Mixed Reality (MRTK), ponieważ Gigant z Redmond zwolnił cały odpowiedzialny za nie zespół. To samo tyczy się projektu HoloLens, który kilka lat temu rozbudzał wyobraźnię i chociażby w 2018 roku został wykorzystany w kardiologii przez małopolskich lekarzy. Potencjał więc był, a zespołów już nie ma.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów966

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane