15.05.2024, 17:30Lektura na 2 minuty

„Mortal Kombat 2” trafi do kin dopiero w 2025 roku

Z najnowszych planów Warner Bros. wynika, że na kolejną część ekranizacji Mortal Kombat jeszcze trochę poczekamy.


Adam Kołodziejczyk

Nie da się ukryć, że „Mortal Kombat” z 2021 roku nie był zbyt dobrze przyjętą ekranizacją gier, a po ostatnich premierach produkcji takich jak „The Last of Us”, „Fallout” czy nawet filmu „Super Mario Bros.” patrzymy na adaptację kultowych serii bijatyk jeszcze surowszym okiem. Nie zmienia to jednak faktu, że Warner Bros. ma w planach kontynuację filmu, choć na jej premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Druga część „Mortal Kombat” pojawi się w kinach 24 października 2025 roku. Za reżyserię kontynuacji odpowiada reżyser pierwszego filmu, a więc Simon McQuoid. Autorem scenariusza jest natomiast Jeremy Slater, który pracował między innymi przy serialach „The Umbrella Academy” i „Moon Knight” czy filmie „Godzilla i Kong: Nowe Imperium”.

Udział Slatera przy kontynuacji oraz fakt, że jesteśmy już po premierach innych wspomnianych adaptacji, które podniosły poprzeczkę w stosunku do takich produkcji, dają pewną nadzieję na to, że „Mortal Kombat 2” okaże się lepszą od pierwszego filmu ekranizacją serii. Trzeba tu też zauważyć, że z jednej strony oczekiwania są spore, jako że ogólna jakość adaptacji gier jest coraz wyższa, ale z drugiej premiera „Mortal Kombat” z 2021 roku sprawiła, że twórcy wcale nie muszą się specjalnie napocić, by pozytywnie zaskoczyć widzów. O tym, czy uda im się ta sztuka, przekonamy się dopiero w przyszłym roku, a tymczasem pozostaje nam wypatrywać pierwszego trailera produkcji.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów271

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze