3
13.05.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Musk wstrzymuje zakup Twittera – telenoweli ciąg dalszy

Wygląda na to, że kwestia zakupu Twittera przez Elona Muska właśnie się skomplikowała. Miliarder bowiem wstrzymał transakcję.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Po poprzednich doniesieniach o tym, że Elon Musk kupuje Twittera, sytuacja wydawała się jasna. Jednakże póki papier nie został podpisany, piłka jest w grze. I Musk tę grę właśnie wstrzymał. Powodem takiego kroku jest kwestia liczby nieprawdziwych lub służących do spamowania kont w serwisie. Właściciel Tesli zażądał danych mających potwierdzić wcześniejsze deklaracje serwisu.


Kwestia spamu

Niecałe dwa tygodnie temu Twitter oświadczył, że udział nielegalnych kont w ogólnej liczbie użytkowników aktywnych na co dzień wynosi mniej niż 5%. Musk, który jest na tę kwestię najwyraźniej bardzo wyczulony, postanowił zbadać sprawę bliżej – tak, żeby przekonać się, czy twierdzenia serwisu mają pokrycie w rzeczywistości. Obawy co do tego mogą być uzasadnione – Twitter bowiem przez długi czas borykał się z problemem inwazji spambotów i miliarder najwyraźniej nie do końca wierzy, że kwestię tę udało się rozwiązać. Do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił więc transakcję.

Giełda zareagowała natychmiast: na rynku międzysesyjnym wycena akcji serwisu spadła o 25% i ostatecznie ugruntowała się na poziomie o ok. 16% niższym od ostatniego notowania. Równie ciekawą informacją jest fakt, że kontrakt podpisany między Twitterem a Muskiem zakłada, iż jeśli któraś ze stron wycofa się z transakcji, będzie zmuszona na rzecz drugiej zapłacić karę w wysokości 1 miliarda dolarów.

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów168

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane