88
12.03.2013, 11:12Lektura na 2 minuty

NEOplus: Znany polski magazyn o grach oficjalnie zamknięty

Na rynku prasy drukowanej zamknięcie jakiegokolwiek magazynu – nawet konkurencyjnego – jest dla nas przykrym wydarzeniem. Z tym większym smutkiem przyjmujemy oficjalną informację o tym, o czym mówiło się w kuluarach już od jakiegoś czasu. NEOplus, magazyn konsolowy założony przez legendarnego Gulasha, kończy swoją działalność.


Piotrek66

Na oficjalnej stronie NEOplus pojawił się komunikat napisany przez Marcina „Gulasha” Góreckiego, redaktora naczelnego pisma. Wyjaśnia w nim, że magazyn został zamknięty i kolejny numer nie ujrzy już światła dziennego. Nie wyklucza jednak, że za jakiś czas tytuł ten powróci w innej, bliżej niesprecyzowanej formie.

Powodem zamknięcia pisma są nie tylko kwestie finansowe, ale również - a może przede wszystkim - stan zdrowia redaktora naczelnego. Oto pełna treść wiadomości napisanej przez Góreckiego:


Bardzo dziękuję za lata, które spędziliśmy razem ekscytując się nowymi konsolami, grami i zawirowaniami, w które obfituje ta najwspanialsza z branż. Praca nad  kolejnymi numerami NEOplus była zawsze pełna wyzwań, ale też i pasjonująca, a Wasze komentarze – także te krytyczne – czytane i zawsze brane pod uwagę. Staraliśmy się tworzyć taki magazyn, jaki sami chcielibyśmy czytać. Niestety, kolejny numer NEOplus nie ukaże się. Za mną poważna – i niespodziewana – operacja, po której jeszcze dochodzę do siebie. Przede mną ponad pół roku mocno nadwyrężającej organizm terapii, a na końcu tej drogi kolejna wizyta na stole operacyjnym. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, będę się starał, żeby N+ w jakiejś formie powróciło. Walczę i wierzę – a Wy trzymajcie kciuki, naturalnie jeśli macie ochotę. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i… no cóż, do przeczytania… Marcin Górecki // gulash@neo-plus.pl


Życzymy naszemu koledze po fachu szybkiego powrotu do zdrowia. Wychowaliśmy się na twoich tekstach Gulash.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze