26.09.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Nowy Silent Hill coraz bliżej? The Short Message oceniony w Korei Południowej

Nowa odsłona Silent Hilla w stylu P.T. nadchodzi? Korea Południowa mogła ostatecznie popsuć niespodziankę.


Jakub „rajmund” Gańko

Kilka tygodni temu do sieci wyciekły szczegóły na temat projektu Sakura / Playable Concept, niedużej gry osadzonej w świecie Silent Hilla, która podobnie jak lata temu P.T. miałaby nas przygotować na nadchodzące większe odsłony serii (czyli prawdopodobnie remake „dwójki” przygotowywany przez krakowski Bloober Team oraz pełnoprawną kontynuację cyklu, nad którą pracują japońscy twórcy).

Wszystko tradycyjnie rozgrywa się w sferze plotek i przecieków, ale wygląda na to, że znane z psucia niespodzianek Game Rating and Administration Committee of Korea właśnie potwierdziło nam rychłą premierę Silent Hill: The Short Message, czyli prawdopodobnie projektu znanego wcześniej jako Sakura / Playable Concept.

Nie podano platform docelowych tytułu, natomiast zgadza się jego wydawca, Uniana, który faktycznie publikuje gry Konami w Korei Południowej. Andy Robinson z Video Games Chronicle donosił niedawno, że prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na oficjalne ogłoszenie nowego Silent Hilla, więc może tym razem naprawdę fani serii wkrótce będą mieli powód do świętowania...

Szczególnie że do sprawy odniósł się już wiarygodny informator i leaker, Aesthetic Gamer / Dusk Golem. Potwierdza on, że tym razem naprawdę chodzi o grę (pachinko jest nielegalne w Korei Południowej), i zapowiada, że będzie ona przeznaczona tylko dla dorosłych. Jego zdaniem to właśnie może być projekt znany wcześniej jako Sakura, choć dopuszcza także możliwość, że może się to okazać zupełnie inna produkcja, o której jeszcze nie słyszeliśmy.

Przypominam też, że poza trzema grami, które są obecnie w produkcji, w przyszłym roku Silent Hill ma też dostać nowy film.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1337

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane