1
28.05.2024, 08:00Lektura na 2 minuty
Plotka

PlayStation Showcase jednak później. Sony może wciąż szykować State of Play

Jeśli czekaliście na duży pokaz Sony związany z nadchodzącymi grami na PlayStation, to najnowsze plotki mówią, że jeszcze sobie poczekacie.


Jakub „rajmund” Gańko

Xbox Games Showcase już wkrótce, plotek na jego temat nie brakuje, a i nietrudno domyślić się raczej pewnych punktów pokazu. Co na to Sony? Początkowo zakładaliśmy, że analogiczny pokaz PlayStation odbędzie się jeszcze na początku maja. Jeff Grubb informował, że równie dobrze może do niego dojść pod koniec miesiąca, ale ten też właśnie nastał i... cisza. Jak donosi Wccftech, duża impreza Sony może nas czekać dopiero we wrześniu: co miałoby sens w zestawieniu z Tokyo Game Show, a i można by było od razu zapowiedzieć PS5 Pro, które w końcu ma trafić na rynek pod koniec roku.

Czy to oznacza, że posiadacze PlayStation mają upatrywać nowych produkcji zmierzających na ich konsolę na konkurencyjnej prezentacji? Otóż wcale nie! Kilka dni temu inny branżowy wyciekinier, Nate the Hate, donosił, że majowy pokaz Japończyków jest wciąż w planach, tyle że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie będzie to tak wielkie wydarzenie, a po prostu kolejna transmisja z cyklu State of Play. Jeśli rzecz faktycznie miałaby się odbyć jeszcze w maju, to Sony ma coraz mniej godzin na oficjalną zapowiedź.

Odnoszę wrażenie, że Japończycy musieli się gdzieś rozjechać w swoim planowaniu, bo przecież plotki na temat PlayStation Showcase mówiły m.in. o nowych materiałach z remake'u Silent Hilla 2. Tymczasem Konami w międzyczasie zapowiedziało własną transmisję, która rzeczywiście odbędzie się jeszcze w tym tygodniu – a dokładniej: w nocy ze środy na czwartek. Na ten moment najpewniejszym gwoździem ewentualnego State of Play wydawałby się być kolejny Astro Bot.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1900

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze