3
16.09.2022, 18:50Lektura na 2 minuty

PlayStation VR 2 bez kompatybilności wstecznej. Sony zaskakuje

Sony pragnie, aby doświadczenie PlayStation VR 2 było naprawdę next-genowe, więc nie kontynuuje prac nad możliwością uruchamiania gier z PS VR.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Dziwne wieści od Sony. Jeszcze niedawno o PlayStation VR 2 można było przeczytać same dobre rzeczy. Od oficjalnej zapowiedzi, poprzez obiecywane gry – w tym Reisdent Evil Village – do bardzo udanych pierwszych pokazów.

Podczas rutynowego 439. odcinka oficjalnego podcastu PlayStation starszy wicedyrektor działu ds. doświadczeń platformowych Hideaki Nishino nieoczekiwanie wypowiedział się na temat kompatybilności wstecznej PlayStation VR 2. Nie będzie jej. Dlaczego?


Gry na PS VR nie są kompatybilne z PS VR 2, ponieważ zaprojektowaliśmy nasze najnowsze urządzenie tak, aby pozwalało użytkownikom przeżyć prawdziwie next-genowe doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości.


Nadmienił także, że argumentem za takim krokiem jest np. inny projekt kontrolerów niż w pierwowzorze czy dodana funkcja śledzenia oczu. Tym, o czym nie wspomniał, a co nasuwa się samo na myśl, może być problem ze skomplikowaną lub przestarzałą architekturą urządzenia – podobnie jak w przypadku PlayStation 3.

Oświadczenie niesie za sobą dość znaczące konsekwencje. W przypadku posiadania większej biblioteki gier i chęci powrotu do nich nie można sprzedać starych gogli. Trzeba trzymać dwa urządzenia w domu naraz.

Co więcej, nowi użytkownicy PS VR 2 nie dostaną szansy na uruchomienie produkcji typu... kurczę, czy można tu już użyć słowa „vintage”?... dopóki twórcy nie wypuszczą remasterów, remake'ów lub bezpłatnych aktualizacji.

Przypomnijmy, że ostatnio w podobny sposób dowiedzieliśmy się o herosach drugiego Overwatcha schowanych za przepustką sezonową. Tutaj informacja pochodzi z tweeta odpowiadającego na wyciek.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze