1
24.11.2023, 11:30Lektura na 2 minuty

PS5 Slim już dostępne w Polsce. Sony zaskakuje wysoką ceną

Wiemy, ile trzeba będzie odżałować, żeby móc nabyć PS5 w odchudzonej wersji. Nowa konsola Sony jest już dostępna do kupienia w Polsce.

10 października skończyły się domysły w kwestii PS5 w wersji Slim, ponieważ Sony oficjalnie zapowiedziało odchudzoną konsolę. Plotki się potwierdziły i premiera sprzętu nastąpiła jeszcze w tym roku, ale nie wszystko jest takie super, chociażby ze względu na konieczność podłączenia do sieci podczas… parowania napędu.

Ale może skupmy się na tym, po co się tutaj zgromadziliśmy – bo w końcu przyszliście po konkretne liczby. Przy okazji zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że PS5 Slim jest wycenione na 500 dolarów z napędem i 450 dolarów bez napędu (w obu przypadkach bez centa). Obecny kurs dolara sugeruje, że PS5 Slim z napędem powinno w Polsce kosztować w granicach 2000 złotych (właśnie tyle damy za standardową wersję w ramach Black Friday) – ale nie bądźmy aż tak naiwni.

Jeśli zdecydujecie się na zakup tego sprzętu w jednym z polskich sklepów elektronicznych, to musicie się przygotować na wydanie nawet 2699 złotych (np. Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt – via Allegro czy Neonet). Na pocieszenie mogę za to powiedzieć, że widać oferty z samą konsolą, bez żadnych zestawów z pięcioma grami, które były modne jeszcze w czasach ograniczonej dostępności sprzętu. Za to na niepocieszenie: nie ma nawet śladu ofert PS5 Slim bez napędu.

Aha, no tak – i przypominam, że w zestawie nie znajdziecie podstawki podtrzymującej konsolę pionowo, jedynie poziomo. Sony musiało robić notatki na pokazach Apple'a.

Warto jeszcze dodać, że wersja Slim nie oferuje żadnych zmian specyfikacji urządzenia i jest ona identyczna do zwykłej wersji PS5. Największą różnicą jest za to oczywiście wielkość konsoli, bo jest zauważalnie węższa.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze