4
4.07.2023, 09:00Lektura na 2 minuty

Red Dead Redemption: Wkrótce oficjalna zapowiedź remastera?

Są kolejne poszlaki w sprawie remastera Red Dead Redemption.

Żarty się skończyły i musimy poważnie omówić kwestię remastera Red Dead Redemption. Skoro sam gamingowy detektyw zainteresował się tematem, to wiedz, że coś się dzieje.

Wspomniany detektyw podzielił się konkluzją, że jeśli plotki na temat Red Dead Redemption się sprawdzą, wtedy remaster GTA IV prawdopodobnie też znajduje się w produkcji! Może jednak trochę przystopujmy i zamiast brnąć w nowe plotki na bazie starszych plotek, zajmijmy się samym Dzikim Zachodem.


Powstaje Remaster Read Dead Redemption?

Niedawno Delighter informował, iż Red Dead Redemption doczekało się nowej oceny w Korei, która może sugerować, że Rockstar szykuje remaster. Tytuł wyraźnie wskazuje na pierwszą część, a numer klasyfikacyjny to CC-NV-230615-001, przy czym samo „NV” ma sugerować wydanie konsolowe. Wszystko nabiera sensu, gdy pomyślimy o tym w taki sposób, że być może Rockstar planuje premierę odświeżonej pierwszej części serii na jej piętnastolecie.

To nie koniec! Teraz świat obiegają wieści o tym, że w trakcie podcastu o nazwie Sacred Symbols, niejaki Colin Moriarty, czyli były pracownik IGN i weteran branży, powiedział, że widział dowody na powstawanie remastera Red Dead Redemption. Jego zdaniem produkcja zostanie oficjalnie ogłoszona w sierpniu 2023 roku.

Nie da się ukryć, że ostatnio pojawia się coraz więcej szumu w temacie Red Dead Redemption, ale… w gruncie rzeczy są to tylko plotki. Wygłodniali fani tytułów spod szyldu Rockstara chwytają się wszystkiego, ponieważ ich cierpliwość jest ostatnio poddawana ekstremalnej próbie i powstał nawet fanowski zwiastun GTA VI, który zachwycił spore grono internautów. Co ciekawe, długi czas powstawania GTA VI może być uzasadniony m.in. tym, iż produkcja ma potencjał do bycia najdroższą grą w historii.

W związku z powyższym, ewentualne poboczne premiery w postaci remastera Red Dead Redemption, a nawet odświeżonego GTA IV, wydają się być całkiem sensownym podejściem do ratowania tej premierowej posuchy. W końcu GTA VI może ukazać się w 2024 roku, ale wcale nie musi. Pożyjemy, zobaczymy.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze