14.07.2022, 10:00Lektura na 2 minuty

Resident Evil 2 Remake: Capcom chwali się okrągłym wynikiem sprzedażowym

Remake Resident Evil 2 rozszedł się w ponad 10 mln egzemplarzy na całym świecie. Pracownicy Capcomu mogą otwierać kolejnego szampana.


Jakub „rajmund” Gańko

Capcom może odtrąbić kolejny sukces. O powodzeniu Resident Evil 2 Remake wiedzieliśmy niemal od początku. Mam tu na myśli nie tylko rewelacyjne oceny, które zbierała gra, lecz także jej wstępne wyniki finansowe. W samym pierwszym tygodniu sprzedaży odświeżona „dwójka” znalazła ponad 3 miliony nabywców. Jak na serię, która niedawno przebiła magiczną barierę 100 mln sprzedanych egzemplarzy, nie ma się co dziwić, że remake jednej z jej najbardziej udanych odsłon bije rekordy popularności.

Ale od stycznia 2019 roku minął szmat czasu i mogliśmy podejrzewać, że Resident Evil 2 Remake uzbiera od tamtego czasu kolejne miliony. Capcom właśnie poinformował, że do 14 lipca 2022 tytuł znalazł ponad 10 milionów nabywców. Piękny wynik!

Co to oznacza dla przyszłości serii Resident Evil? Cóż, nie muszę sięgać po szklaną kulę, by z całą pewnością stwierdzić, że Capcom będzie tworzyć tylko więcej takich remake'ów. W końcu odświeżona „trójka” już dawno trafiła na rynek (i nie powtórzyła sukcesu poprzedniczki, a szkoda, bo pod wieloma względami była co najmniej równie udana), a remake „czwórki” trafi na rynek w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę skalę uwielbienia dla tej odsłony, nie zdziwię się, jeśli Resident Evil 4 Remake jeszcze przebije wyniki „dwójki”.

Tymczasem pamiętajcie, że dziś na Netfliksa wjeżdża nowy aktorski serial „Resident Evil”. Chociaż patrząc na pierwsze recenzje, włączacie go na własną odpowiedzialność.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1699

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze