1
28.12.2023, 12:30Lektura na 1 minutę

Reżyser Dragon’s Dogma 2 przeprasza fanów za długie oczekiwanie na grę

Hideaki Itsuno, reżyser Dragon’s Dogma 2, empatyzuje z graczami i zapewnia, że tak samo jak oni czeka na wypuszczenie kontynuacji.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

czerwcu tego roku, jedenaście lat po premierze pierwszej części Dragon's Dogma, została zapowiedziana kontynuacja opowieści z Gransys. Od tamtej pory mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty gameplayu, dowiedzieć się o wielkości gry oraz o jej, ekhm, nowym standardzie cenowym

Na łamach magazynu Play Hideaki Itsuno, reżyser tytułu, postanowił wyrazić swoją wdzięczność za wsparcie społeczności, co miało mocno przyczynić się do pracy nad sequelem.


Chciałem zrobić kontynuację natychmiast po pierwszej części. Przepraszam, że musieliście tyle czekać. Jestem wdzięczny za wsparcie fanów, tych z CAPCOMu również. Nawet nie wiecie, jak bardzo pomogło to w rozwoju projektu. 


Hideaki Itsuno

Itsuno opowiadał również o procesie twórczym i jak wygląda planowanie takiego tytułu z resztą zespołu kreatywnego.


Odbywaliśmy wiele sesji, gdzie całą ekipą urządzaliśmy burzę mózgów. Na najzabawniejsze pomysły wpadaliśmy późną nocą. Potem zastanawialiśmy się, czy naprawdę możemy zaimplementować coś tak dziwnego do gry, a ostatecznie pakowaliśmy tam jak najwięcej.


Hideaki Itsuno

Dragon’s Dogma 2 jest zaplanowane na 22 marca 2024 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów325

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze