1
19.02.2024, 17:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Sea of Thieves może szykować się do premiery na PlayStation

Niedawne ogłoszenie twórców dotyczące najnowszej aktualizacji może sugerować poważne zmiany w dostępności gry Microsoftu.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Ostatnie tygodnie nie należały do szczególnie udanych dla fanów Xboksa. Na początek wieść o otworzeniu bram swoim grom ekskluzywnym na PS5 oraz Nintendo Switche. Później powrót FTC, które cały czas stara się dobrać do Microsoftu i Activision Blizzard King. Phil Spencer postanowił uspokoić i opowiadać, że zieloni nie rezygnują z tworzenia konsol, jednak na niewiele się to zdało w świetle kolejnych plotek.

Na początku stycznia Stephen Totilo informował, że Sea of Thieves może być jedną z gier, które trafią ostatecznie na PlayStation. Kilka dni temu informacje te miało potwierdzać The Verge, dodając jeszcze do tego zestawienia kilka kolejnych pozycji. A co z Sea of Thieves? Twórcy zapowiedzieli na dziś dużą aktualizację, co wyraźnie podkreślali na swoich kanałach komunikacyjnych. Wszystko to zostało wytłumaczone „zakulisowymi zmianami”, co może sugerować potwierdzenie wejścia na nową platformę. Do tego ten statek w tle, który jest bardzo mocno nasycony niebieskimi kolorami…

Sam patch na Xboksie rozrósł się do monstrualnych rozmiarów. Na konsoli Microsoftu do pobrania jest prawie 100 gigabajtów zawartości. Zainteresowanie Sea of Thieves doprowadziło do problemów z serwerami, które twórcy ponownie tłumaczyli „zakulisowymi usprawnieniami”. Czy zwiastuje to rychłe wejście gry na konsole PlayStation? Niedługo się przekonamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze