11
15.05.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Serial „Tomb Raider” Amazonu został oficjalnie potwierdzony

Amazon potwierdził, że już wkrótce otrzymamy kolejną adaptację gry wideo. Po świetnym serialu „Fallout” przyszedł czas na „Tomb Raidera”.


Adam Kołodziejczyk

Po niezwykle ciepłym przyjęciu serialu „Fallout” Amazon ma chrapkę na kolejne adaptacje gier. Nie można się zresztą dziwić, biorąc pod uwagę, że produkcja przyciągnęła do siebie aż 65 milionów widzów w zaledwie 2 tygodnie po premierze. Platforma ma w planach pójść za ciosem i zaoferować widzom kolejną adaptację gier, a konkretnie serial „Tomb Raider”.

O tym, że na Amazon Prime ma pojawić się serial opowiadający o przygodach Lary Croft, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, aczkolwiek nie były to oficjalne zapowiedzi produkcji. Teraz jednak Amazon dał zielone światło serialowi, za którego scenariusz odpowie, przypomnijmy, Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”, „Obsesja Eve”). Scenarzystka nie kryła swojego entuzjazmu i wyjawiła, że jest wielką fanką serii.


Gdyby w wieku nastoletnim ktoś powiedział mi, że w przyszłości przypadnie mi taki projekt, to głowa by mi eksplodowała. Tomb Raider to ogromna część mojego życia i czuję się zaszczycona, że to mi powierzono zadanie skierowania jej na ekrany telewizorów. Lara Croft jest dla mnie bardzo ważna. Jest ważna dla wielu ludzi. Nie mogę się doczekać ruszenia w tę podróż.


Nie wiemy jednak, kto zagra Larę Croft w produkcji Amazonu. Na więcej informacji przyjdzie nam poczekać, ale dobrze wiedzieć, że wytwórnia zdecydowała się „klepnąć” serial i kto wie, czy dzięki temu nie otrzymamy kolejnej godnej adaptacji gry nie odstającej poziomem od wspomnianego „Fallouta” czy „The Last of Us”.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów212

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze