13.06.2022, 09:30Lektura na 2 minuty

Stalker 2: Heart of Chornobyl przesunięty na 2023 rok

Opóźnienie zostało po cichu ujawnione podczas Xbox and Bethesda Games Showcase.


Michał „Perzi” Perzanowski

Podczas „Nie-E3” Xbox i Bethesda Game Showcase przedstawiły swoje najnowsze produkcje. Na samym końcu pokazu pojawiła się krótka informacja z poniższą infografiką. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma tam nic na temat Stalkera 2, to w rzeczywistości widać, że gra znajduje się pod sekcją „2023”, co oznacza spodziewaną datę premiery.

Wydaje się to potwierdzać, że gra wymknęła się z planowanego terminu wydania, który miał nastąpić jeszcze w tym roku. Do tej pory deweloper GSC Game World trzymał się pierwotnej daty premiery, czyli grudnia 2022 roku, ale teraz, w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wygląda na to, że studio z Kijowa zmieniło plany.

W marcu informowaliśmy, że producenci Stalkera mieli przeprowadzić się do Czech, by dokończyć swój projekt.

W tym też miesiącu oficjalna społeczność Stalkera 2 na Discordzie, która jest prowadzona przez GSC Game World, została poinformowana, że prace nad sequelem zostały wznowione. Naturalną rzeczą wydaje się opóźnienie premiery.

W zeszłym roku zaprezentowany został trailer gry podczas czerwcowego eventu Microsoftu. Dla fanów było to duże zaskoczenie, zwłaszcza że w ciągu ostatniej dekady GSC Game World wyprodukowało zaledwie trzecią część Kozaków.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów201

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane