4
19.06.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

Steam Next Fest 2024: Najpopularniejsze dema festiwalu

Na podium znalazły się wcale nie tak zróżnicowane tytuły, a wisienką na torcie jest chińska produkcja o byciu no-lifem.

Nie będę rozkręcał boomeriady, narzekając na to, że dema kiedyś były standardem, a teraz stały się pretekstem do organizowania osobnego wydarzenia, bo rosnące zainteresowanie próbkami gier coraz częściej skłania twórców do oferowania wersji próbnych lub darmowych prologów, zapoznających graczy z mechanizmami swoich tytułów. Gracze wygrali? Z tym bym się jeszcze nie zapędzał, ale właśnie dobiegł końca kolejny Steam Next Fest, zatem na platformie Valve pojawiło się podsumowanie, w którym znajdziemy listę 50 najchętniej testowanych przez graczy pozycji.

Pierwsze miejsce zajęło Once Human, które po ostatnim Future Game Show zanotowało gwałtowny wzrost zainteresowania. Wydawać by się mogło, że motyw survivalu w otwartym, postapokaliptycznym świecie to motyw wyświechtany, ale najwyraźniej nie; gracze dalej chętnie oddają się wirtualnej sztuce przeżycia w trudnych warunkach, a te w Once Human potrafią napsuć krwi. Stoczymy mnóstwo walk z odrobinę mackowatymi potworami i skażeniem zmieniającym wszystko dookoła nas, a także zajmiemy oraz umocnimy własne terytorium samotnie lub w gronie znajomych.

Drugie miejsce to Level Zero: Extraction, czyli dokładnie to, co sugeruje tytuł – strzelanka ewakuacyjna. Znalazło się też miejsce dla odrobiny modnego ostatnio w takich produkcjach dreszczyku. Gramy jako najemnik wykonujący misje infiltracji oraz zbierania wartościowych szpargałów, a na naszej drodze staną inni gracze oraz niezbyt urodziwe monstra i zagrożenia środowiskowe.

Podium zamyka dosłownie Gra online w stylu chińskim, czyli symulator, w którym jako zbyt biedny na zorganizowanie ślubu Lao Wang, dajemy się wciągnąć w wir rozgrywki online za sprawą reklamy. Tytuł na rynek chiński i niedostępny w żadnym innym języku, ale jakże życiowy. W pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze Test Drive Unlimited Solar Crown, genialne w swojej prostocie Tiny Glade, Wizard of Legend 2, Duckside, Metal Slug Tactics, ogrywane już przez Ranafe The Alters oraz Lost Castle 2.

Udało wam się trafić na coś ciekawego? Kolejna okazja będzie dopiero za kilka miesięcy, bo Steam Next Fest powróci tradycyjnie w październiku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze