2
17.11.2022, 14:00Lektura na 1 minutę

Tekken 8: Hiperrealistyczne bitki już w przyszłym roku? Bandai Namco snuje plany

Tekken 8 być może wpadnie z wizytą szybciej, niż nam się wydawało.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Parę lat po premierze konsol nowej generacji czeka nas wynikająca z tego nowa fala najpopularniejszych bijatyk – zapowiadających się naprawdę dobrze, dodajmy. Capcom ogłosił szóstego Street Fightera, Bandai Namco zaś – Tekkena 8. 

Obie gry zapowiadają powiew świeżości w realizowanych przez siebie niszach; pierwsza ma oddać w nasze ręce m.in. nowy hub czy duży roster bohaterów, druga zaś przekonuje fotorealizmem uzyskanym za pomocą połączenia mocy PS5 oraz Unreal Engine'u 5.

Przy ogłoszeniu nie podano daty premiery. Ostatnie spotkanie inwestorskie Bandai Namco dało nam jednak pewne wskazówki, kiedy możemy się jej spodziewać. Przedstawiciele firmy przekazali, że Tekken 8 może trafić na rynek w ciągu roku fiskalnego 2023. Zaczyna się on 1 kwietnia 2023. To znacznie szybciej, niż części z nas mogłoby się pierwotnie wydawać. Firma podkreśla również, że wspomniana premiera może ulec przesunięciu.

Tutaj pomocnym kontekstem może być, również planowane na 2023, wydanie konkurencyjnego Street Fightera 6. Tylko że prace Capcomu znajdują się w na tyle zaawansowanym stadium, że mogliśmy już nawet przetestować grę – do lektury wrażeń serdecznie zapraszamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze