14.01.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Tencent kupuje udziały w kolejnym polskim studiu

Chiński gigant inwestuje w The Parasight, niezależne studio z Krakowa, autorów Blacktail.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Ekspansja Tencenta na rynku elektronicznej rozrywki trwa od wielu lat. W 2021 roku konglomerat z Shenzen zainwestował w ponad 100 firm z branży gier wideo. Chiński gigant zajrzał także nad Wisłę, gdzie nabył  22 procent akcji Bloober Team, twórców m.in. świetnego Observera czy The Medium.

Następny zakup w Polsce obejmuje mniejszościowy pakiet krakowskiego studia The Parasight – swoją drogą składającym się z byłych developerów Bloobera.

Zarówno kwota, jak i rozmiar transakcji nie są publicznie znane. Tencent ma pozostawić studiu pełną autonomię twórczą, zapewniając przy tym wsparcie technologiczne i marketingowe.


Jestem podekscytowany przyszłością tej współpracy. The Parasight dołącza do czołówki twórców wspieranych przez Tencenta. (...) Tworzymy doświadczoną drużynę, ale studio jest jeszcze młode. Inwestycja Tencenta z jego szerokim zapleczem wiedzy i technologii w naszą wizję – obejmującą Blacktail i następne projekty – jest wyrazem wielkiej wiary w nasz zespół. 


Bartosz Kaproń, prezes The Parasight

Wspomniane Blacktail to nadchodzący debiut studia. W surrealistycznej przygodówce FPP inspirowanej legendą o Babie Jadze wcielimy się w młodą czarownicę. Po wygnaniu z rodzinnej osady zamieszkuje mroczny las, gdzie stawia czoła nie tylko bestiom rodem ze słowiańskiej demonologii, ale również swojej dramatycznej przeszłości. The Parasight zostawi nam wolną rękę – w tej zabawie folklorem możemy zarówno stać się obrończynią lasu, jak i istotą z dziecięcych koszmarów. 

Dokładna data premiery Blacktail nie jest jeszcze znana – wiadomo jedynie, że tytuł ukaże się jeszcze w 2022 na PC, Xboksie Series X/S i PlayStation 5.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów81

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze