7
26.03.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

The Elder Scrolls: 30 lat serii. Pierwsze buildy TES VI są już grywalne

Konkrety w okrągłą rocznicę istnienia serii? Jeśli „klimatyczne” podziękowania w formie grafiki w mediach społecznościowych to konkret, to tak...

Seria The Elder Scrolls jest z nami już 30 lat, a ja czuję się tylko trochę zaawansowany wiekiem, pamiętając – choć ledwo – jej początki. Złośliwi powiedzą, że erpegi Bethesdy są wydmuszką z otwartym, niezbyt ciekawym światem i niewątpliwie będą mieli rację – w końcu ilu graczy, tyle gustów. Ten elder scrollsowy jest najwyraźniej dość często spotykany, bo na przestrzeni 3 dekad dostaliśmy aż 5 pełnoprawnych, singlowych odsłon tej serii, rozwijane niezmiennie od dekady The Elder Scrolls Online, a ostatnio także mniejsze Castles.

Wpływ całej serii na obecny kształt gier z otwartych światem jest niepodważalny, a potężna scena modderska od lat cementuje pozycję marki i nic nie wskazuje na to, by flagowa marka Bethesdy miała opuścić podium czy nam się to podoba, czy nie. W krótkim tweecie firma odniosła się do okrągłej rocznicy, dziękując graczom za zainteresowanie:

Szczególną uwagę zwraca fragment odnoszący się do powstającego w bólach The Elder Scrolls VI:


Tak, jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego rozdziału, czyli The Elder Scrolls VI. Nawet teraz, po tylu latach, powrót do Tamriel i granie we wczesne buildy napełnia nas radością, ekscytacją i obietnicą przygody.


Z jednej strony dobrze wiedzieć, że kolejna odsłona sagi nie jest tylko mrzonką Todda Howarda, bo po pamiętnym nie-zwiastunie z 2018 roku, którego udostępnienia włodarz firmy żałuje, niewiele się w tej sprawie ruszyło, a po 5 latach od zapowiedzi gra wygramoliła się dopiero z fazy preprodukcji. Z drugiej przypominam, że Phil Spencer celuje z nowym Elder Scrollsem w 2028, a Howard, odrobinę bardziej optymistycznie, w 2026 rok, więc na konkrety przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat. Zakładając, że wzorem Starfielda TES VI rozminie się z pierwotnymi terminami, lepiej będzie uzbroić się w cierpliwość.

A co mają powiedzieć fani Fallouta, czekający na „piątkę”? Najlepiej nic, bo ta piosenka zostanie odegrana dopiero po premierze TES VI...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze