3
28.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Twisted Metal: Sony mogło skasować powstającą grę-usługę. I szereg innych

Pokłosiem ostatnich zwolnień w Sony mogło być skasowanie szeregu tytułów, w tym powstającej gry-usługi marki Twisted Metal.


Jakub „rajmund” Gańko

Wczoraj informowaliśmy, że Sony zwalnia 900 osób w studiach PlayStation, w tym tych najważniejszych, takich jak Naughty Dog czy Insomniac Games. Wraz z pozbyciem się ok. 8 proc. całkowitej siły roboczej nieuniknione były pewne zmiany i przetasowania w szykowanym portfolio. Wygląda na to, że jednym z projektów, z których zrezygnowano, było nowe Twisted Metal, o którym plotkowało się od lat.

Źródło informacje pozostaje takie samo, jak w przypadku pierwszych pogłosek o cięciu etatów: jest nim doskonale nam znany Jason Schreier. Jego zdaniem nowe Twisted Metal było grą-usługą przygotowywaną przez brytyjskie studio Firesprite, twórców The Persistence, która ostatnimi czasy pomagała przy Horizon: Call of the Mountain

Co ciekawe, według Schreiera trudno tak naprawdę mówić o skasowaniu projektu, ponieważ nie dostał on jeszcze nawet zielonego światła od Sony. Trochę to wszystko może dziwić w obliczu niedawnego serialu „Twisted Metal”, który nawet nie był taki zły i potwierdzono mu drugi sezon. Wydawać by się więc mogło, że Japończycy będą chcieli czym prędzej zadbać również o świeżą grę, do której mogliby wskoczyć nowi odbiorcy złowieni na aktorską adaptację.

To zapewne niejedyna produkcja, która padła ofiarą wczorajszych zwolnień. Być może o kolejnych takich projektach usłyszymy w przyszłości, na razie jednak musi nam wystarczyć komunikat Hermena Hulsta, szefa PlayStation Studios, w którym mowa jest m.in. o ewaluacji powstających tytułów w różnych stadiach zaawansowania i trudnych decyzjach o ich porzuceniu.


Chcę, żeby było jasne: nasza decyzja o zatrzymaniu prac nad tymi projektami nie świadczy w żaden sposób o talencie czy zaangażowaniu członków ekipy, która je rozwijała. Nasza filozofia zawsze zakładała zgodę na kreatywne eksperymenty. Czasami po prostu świetne pomysły nie stają się świetnymi grami. Innym razem rozpoczynamy projekt z najlepszymi intencjami, ale zmiany na rynku czy w branży wymuszają inny plan. Jestem głęboko zasmucony tym, że utalentowani ludzie opuszczają naszą firmę. Bardzo ich podziwiam i doceniam, a także darzę szacunkiem ich pracę.


Inna sprawa, że zdaje się, iż to kolejna gra-usługa spod znaku Sony, która trafiła w ostatnim czasie do kosza (poprzednio oberwało się multiplayerowemu The Last of Us). No cóż, może jeszcze kiedyś doczekamy się kolejnego Twisted Metal w tradycyjnym wydaniu...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1875

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze