22.03.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

Twórca serii Resident Evil założył nowe studio

KAMUY Inc. to kolejne po Tango Gameworks studio założone przez Shinjiego Mikamiego.


Adam Kołodziejczyk

Resident Evil, Dino Crisis, The Evil Within, Ghostwire: Tokyo czy Hi-Fi Rush to tylko część tytułów, jakie ma w swoim dorobku Shinji Mikami. Niewątpliwie to jedna z najbardziej znanych w świecie growym osobowości, a kiedy ktoś taki zakłada nowe studio, to jest to wydarzenie, które zdecydowanie warto odnotować. W zeszłym roku informowaliśmy z kolei o tym, że ojciec serii Resident Evil opuścił pierwsze założone przez siebie studio, czyli Tango Gameworks. Jak widać jednak szybko powrócił na grową scenę, przywożąc ze sobą kolejne, a dokładnie KAMUY Inc.

Informację o założeniu przez Mikamiego nowego studia można znaleźć na stronie Shadows of the Damned: Hella Remastered. Jeśli przejdziemy do zakładki z twórcami projektu, znajdziemy tam fragment poświęcony twórcy Resident Evil, w którym przeczytamy, że po odejściu z Tango Gameworks założył on KAMUY Inc.


W 2010 roku Mikami założył Tango K.K. (przemianowane na Tango Gameworks w październiku tego samego roku po staniu się częścią ZeniMax Media Inc.), a następnie wyreżyserował i wydał The Evil Within. Był także producentem wykonawczym Ghostwire: Tokyo i Hi-Fi Rush. Po opuszczeniu Tango Gameworks założył KAMUY Inc.


Trudno się domyślać jakichś konkretów odnośnie do tego, nad jakim projektem będzie pracować studio. Mikami bowiem nigdzie nie ogłosił oficjalnie jego założenia i przewidywanie tego, co ma teraz w planach, jest po prostu wielkim wróżeniem z fusów. Bez wątpienia jednak fani twórczości ojca Resident Evil mogą zacierać ręce i wypatrywać kolejnych informacji o studiu KAMUY. W końcu trudno jest znaleźć w CV Mikamiego grę, która nie byłaby w jakiś sposób ważna dla branży, a założenie Tango Gameworks umożliwiło powstanie paru naprawdę fantastycznych produkcji. Kto wie zatem, czy nie będzie podobnie także w przypadku KAMUY.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów180

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze