3.06.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Twórcy Crasha Bandicoota 4 stworzą nową grę dla Microsoftu

Studio Toys for Bob ogłosiło, że ich najnowsza produkcja zostanie wydana przez Xboksa.

Nie tak dawno, bo w marcu tego roku, studio Toys for Bob poinformowało, że rozstaje się z Activision. Tym samym developerzy uzyskali niezależność, ale, jak widać, wciąż chcieliby współpracować z gigantami branży. Twórcy m.in. czwartego Crasha czy reaktywacji Spyro podjęli współpracę z Xboksem, który wyda ich najnowszą grę.

Choć na razie nie wiemy w zasadzie nic o projekcie, nad którym pracuje obecnie studio, to zastosowanie fioletowego tła, na jakim ogłoszono współpracę, obudziło spekulacje, że być może chodzi tu o kolejne Spyro. W końcu barwy z tejże grafiki kojarzą się właśnie z dobrze wszystkim znanym smokiem, a plotki o powstaniu kolejnej części serii krążą już od jakiegoś czasu. Wygląda jednak na to, że na oficjalne potwierdzenie tego, czym jest ten tajemniczy tytuł, przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać. Studio przekazało, że jego ich gra znajduje się teraz we wczesnej fazie produkcji, tak więc minie pewnie sporo czasu, zanim twórcy będą mogli nam powiedzieć (i pokazać) nieco więcej.

Ciepłe przyjęcie poprzednich gier studia oraz fakt, że obecny projekt będzie dla developerów pierwszą produkcją stworzoną po osiągnięciu niezależności, sprawiają, iż nadchodzące dzieło Toys for Bob wzbudza spore zainteresowanie. I wcale nie przeszkadza tutaj to, że ostatnia gra studia, czyli Crash Team Rumble, nie spotkała się już z tak świetnym odbiorem. Wydaje się jednak, że jeśli developerzy mają teraz większą swobodę w podejmowaniu decyzji i mogą zająć się tym, czym zapewne po prostu chcieliby się zająć, to możemy spodziewać się, że wyjdzie z tego coś naprawdę godnego polecenia i uwagi.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów264

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze