3
14.01.2022, 15:30Lektura na 2 minuty

Valve: Wysyłka Steam Decka ruszy w lutym

Najprawdopodobniej tym razem uda się dotrzymać terminu.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Po listopadowej obsuwie nadeszły dobre wieści dla czekających na Steam Decka. Valve poinformowało, że data wejścia handhelda do dystrybucji jest niezagrożona i ruszy za miesiąc. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na Steamie:


Pracujemy nad rozpoczęciem wysyłki urządzeń Steam Deck zgodnie z harmonogramem. Pomimo globalnej pandemii oraz problemów z zaopatrzeniem i transportem wygląda na to, że uda nam się je przekazać do wysyłki do końca lutego.


Korporacja z Seattle podkreśla, że równolegle trwają testy programu zgodności z Deckiem, aby przystosować gry do działania na nowej platformie. W ramach systemu zostaną wprowadzone cztery kategorie dostępności produkcji, a Valve w celu weryfikacji udostępnia sprzęt developerom:


Bardzo ważne jest też dla nas zapewnienie producentom możliwości testowania ich gier w celu uzyskania zielonej odznaki „Zweryfikowane na Decku” – dlatego przesyłamy tak dużą liczbę zestawów deweloperskich. Właśnie zdecydowaliśmy się na wysyłkę kolejnej partii, a setki urządzeń zostało już przesłane w ostatnim miesiącu (i ta liczba będzie rosła). Dziękujemy producentom za cierpliwość!


Wysyłka Steam Decka ruszy pod koniec lutego. A jak poradzi sobie na rynku? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć spikain w swoim filmie na naszym kanale.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów80

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane