5
19.05.2022, 15:50Lektura na 1 minutę

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX: Jest przybliżona data premiery

Długo CD Projekt Red kazał nam czekać na patcha do Wiedźmina 3 dla konsol nowej generacji. Teraz już wiadomo, że nastąpi to pod koniec 2022 roku.


Barnaba „b-side” Siegel

A dokładniej w 4. kwartale 2022 roku. Premiera next-gen patcha dla Wiedźmina 3 była już wcześniej przesuwana. Łatkę, która upiększy i poprawi działanie gry, mieliśmy ujrzeć jeszcze w połowie obecnego roku. CD Projekt Red premierę przesunął, jednak dziś, w ramach świętowania 7. rocznicy wydania Dzikiego Gonu, podzielił się szczęśliwą informacją.

Wcześniej oficjalnym powodem przesunięcia było odsunięcie zewnętrznego zespołu od prac nad wersją Wiedźmina 3 na PS5 i XSX, by przekazać je wewnątrz zespołu "Redów". Jednak media (np. Kotaku) donosiły także, że mogło chodzić o to, iż pracami nad next-gen patchem zajmowała się rosyjska filia międzynarodowego Saber Interactive. A CD Projekt Red, jak wiemy, mocno zareagował na napaść Rosji na Ukrainę — m.in. zaprzestał sprzedaży swoich produkcji na terenie Rosji i Białorusi.

Co może jednak zastanawiać, wydanie aktualizacji dla Wiedźmina 3 nie pokryje się z premierą trzeciego sezonu serialu na Netfliksie. Ten bowiem ujrzymy dopiero w 2023 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów141

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze