5
20.01.2024, 08:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Assassin’s Creed 4: Część pracowników przesunięta ze Skull & Bones do tworzenia remake’u

Kolejne poszlaki dotyczące powstającego rzekomo remake'u Assassin's Creed 4: Black Flag. Najwyraźniej część zespołu Ubisoft Singapore została oddelegowana do prac nad nim.

Zeszłoroczny Assassin’s Creed, mimo powtarzania jak mantry obietnic o wierności oryginalnej koncepcji i powrocie do korzeni, nie udał się Ubisoftowi najlepiej, co wyjaśnił w swojej recenzji UV. Następny w kolejce jest Assassin’s Creed Red, jaki wraz ze swoim następcą mają być najdroższymi grami Ubisoftu dla pojedynczego gracza.

Tymczasem pojawiają się kolejne poszlaki w sprawie, o której pisałem po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku – w produkcji ma być remake Assassin’s Creed 4: Black Flag, a w jego tworzenie mają być zaangażowani developerzy z singapurskiego oddziału Ubisoftu; to ta sama grupa, jaka od wielu lat rozwija Skull and Bones, będące aktualnie na etapie zamkniętych testów. Ostatnio okazało się, że część pracowników z doświadczeniem przy Skull and Bones oraz serii Assassin’s Creed zatrudniona w Ubisoft Singapore została przeniesiona we wrześniu 2023 do „niezapowiedzianego projektu z uniwersum Assassin’s Creed”.

Skoro chodzi o niezapowiedziany projekt, to zważywszy na to, że Assassin’s Creed Red ukaże się w tym roku, a kolejny w kolejce, o kryptonimie Hexe, ma zostać wydany najpóźniej w 2026, to raczej mało prawdopodobne, by Ubi rozpoczynało produkcję kolejnego, dużego Asasyna tak wcześnie. Mizerne zainteresowanie i kiepskie opinie na temat Skull and Bones to jedno, ale po zainwestowaniu w ten projekt tylu lat pracy i mnóstwa pieniędzy, osłabianie zespołu tworzącego grę niedługo przed siódmą datą premiery nie miałoby większego sensu.

Niezależnie do tego, czy mamy do czynienia z całkowicie nową odsłoną, czy remakiem Black Flaga, może to być projekt przeznaczony do wypełnienia luki pomiędzy Assassin’s Creed Red i Hexe – tak jak Mirage uzupełniał pewne wątki z Valhalli, ale sam w sobie był grą o wiele mniejszą.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1082

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze