16.04.2024, 08:00Lektura na 2 minuty

Były scenarzysta BioWare’u uważa, że serial Dragon Age to fatalny pomysł

Choć coraz częściej ekranizacje gier odnoszą sukcesy, nie każdej z nich pisana jest świetlana przyszłość, nawet według autorów pierwowzorów.

Gdy wcześniej triumfy święciła serialowa adaptacja The Last of Us, a obecnie swój moment ma Fallout Amazonu, nie dziwi, że w głowach wielu osób pojawiają się pomysły na kolejne ekranizacje. Niektóre z nich są nawet w tym momencie realizowane, jak choćby filmowa Zelda czy Ghost of Tsushima, który może dzielić nieco z „Johnem Wickiem”. Jednak są też takie serie, które byłyby trudniejsze do zaadaptowania, co przyznają niektórzy autorzy pierwowzorów. Tak właśnie stało się w przypadku Dragon Age’a i wieloletniego scenarzysty BioWare’u,

David Gaider, który pracował w BioWarze 16 lat, odpowiedział na pytanie jednego z użytkowników X-a, który chciał wiedzieć, jakie gry chcielibyśmy widzieć na ekranach telewizorów. Jego odpowiedź może zasmucić część fanów serii, którą Gaider współtworzył. Dzieli on bowiem to samo zdanie, co szef Rockstara o adaptacji GTA – to kiepski pomysł.

Gaider prędzej wybrałby Disco Elysium zrealizowanym w stylu Davida Lyncha na kwasie albo Banishers: Ghosts of New Eden. Pierwotnie nie wyjawił swoich argumentów przeciwko adaptacji Dragon Age’a, lecz jednym z nich podzielił się w odpowiedzi na wpis pod swoim postem.

Według niego problemem może być fabuła, która w grach z uniwersum fantasy najczęściej nie jest wysokich lotów. Podziela zdanie, że po odarciu takich Elder Scrollsów czy Baldur’s Gate’a z rozgrywki, same w sobie mają bardzo standardową fantastyczną historię. Choć zaznaczył także, że nie byłoby niemożliwym stworzenie takiej adaptacji, lecz z pewnością wymagałoby to o wiele więcej wysiłku.

Co ciekawe ekranizację Disco Elysium zapowiedziano jeszcze w 2020 roku, lecz dłuższy czas nie było wiadomo, czy projekt wciąż istnieje. Podpisanie umowy na nią z Amazonem oraz studiem, które pierwotnie miało wyprodukować serial na jego postawie, dało już pewne nadzieje. Inaczej było w przypadku serialu animowanego na podstawie wspomnianego Dragon Age’a, którzy wyszedł na Netfliksie, choć nie zebrał szczególnie dobrych ocen.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze