26.03.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

Filmowa adaptacja Zeldy ma być poważnym dziełem

Reżyser ekranizacji serii The Legend of Zelda udzielił wywiadu, w którym podzielił się kilkoma informacjami na temat filmu.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

W czerwcu zeszłego roku informowaliśmy o tym, że Universal współpracuje z Nintendo nad ekranizacją serii The Legend of Zelda. Kilka miesięcy temu okazało się, że film aktorski na podstawie kultowej serii szykuje wytwórnia Sony. Produkcja będzie reżyserowana przez Wesa Balla, który poinformował, że chce stworzyć „poważną” i „prawdziwą” adaptację. Reżyser udzielił wywiadu dla serwisu Total Film, w którym podzielił się swoimi ambicjami dotyczącymi ekranizacji Zeldy.


Myślałem o tym od cholernie długiego czasu i chcę spełnić największe marzenia ludzi. Wiem, że seria The Legend of Zelda jest ważna i chcę, żeby to był poważny film. Prawdziwy film, który zaoferuje ludziom ucieczkę.


Wess Ball

Wes Ball jest znany głównie z pracy nad trylogią „Więzień Labiryntu” i nadchodzącego „Królestwa Planety Małp”, które 10 maja trafi do kin w Polsce. Współproducentem ekranizacji serii The Legend of Zelda będzie Avi Arad, który jest odpowiedzialny za produkcję m.in. „Spider-Mana: Poprzez multiwersum”, zaś scenariusz napisze Derek Connolly, który w przeszłości odpowiadał m.in. za „Jurassic World”.

Obecnie trudno ocenić, czy filmowa Zelda sprawdzi się w konwencji filmu aktorskiego – każda z odsłon serii charakteryzuje się mniej lub bardziej kreskówkową grafiką, a „Super Mario Bros. Film.” pokazało, że filmy animowane na podstawie marek Nintendo mogą zarobić masę pieniędzy.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze