7.02.2024, 16:30Lektura na 2 minuty

Cities: Skylines 2 – Milion kopii sprzedane, ale wolniej od „jedynki”

Paradox podzielił się z nami raportem, z którego wynika, że Cities Skylines 2 przekroczyło milion sprzedanych kopii. Pierwsza część osiągnęła jednak ten wynik szybciej.

Sytuacja, w jakiej znajduje się teraz Cities: Skylines 2, zdecydowanie nie należy do komfortowych. Przy premierze całe mnóstwo osób miało spore problemy z wydajnością, czego zresztą twórcy się spodziewali. Studio Colossal Order próbuje poprawić stan techniczny city buildera, ale prac nie ułatwia atmosfera, jaką wokół tytułu stworzyli co poniektórzy gracze.

Pomimo tak wielu problemów, jakie napotkał tytuł, gra sprzedała się naprawdę dobrze, choć nieco gorzej od pierwszej części. Wiemy to z raportu, jakim podzielili się z nami CEO Paradoxu, Fredrik Wester, oraz kierownik do spraw finansów, Alexander Bricca. Obaj panowie przekazali, że Cities: Skylines 2 po zakończeniu czwartego kwartału sprzedało ponad milion kopii. Jak sami powiedzieli, jest to naprawdę świetny wynik. Warto jednak zaznaczyć, że gorszy od pierwszego Skylines, które przekroczyło tę barierę już po pierwszym miesiącu od wydania. Pracownicy Paradoksu przyznali również, że druga odsłona city buildera nie spełniła oczekiwań graczy i jej stan na premierę daleki był od ideału.


Cities: Skylines 2 było naszą główną premierą tego kwartału. Nie udało nam się sprostać oczekiwaniom graczy, jeżeli chodzi o stan techniczny. Brakowało też niektórych funkcji, między innymi wsparcia dla modów. Mimo to osiągnęliśmy sukces sprzedażowy, jako że sama gra jest naprawdę dobra. Sprzedaliśmy nieco powyżej miliona kopii po zakończeniu kwartału.


Wester zapowiedział również, że twórcy pracują nad tytułem i będą starali się w najbliższym czasie doprowadzić go do lepszego stanu.


Pracujemy teraz nad naprawieniem wspomnianych problemów, włączając w to wydajność gry i będziemy ją wspierać przez wiele lat.


Możemy podejrzewać, że niektórzy wstrzymali się z zakupem Cities: Skylines 2 po usłyszeniu o problemach tej produkcji i być może stąd drugiej części nie udało się pobić wyniku sprzedażowego oryginału. Nic nie jest jednak przesądzone, a piłeczka znajduje się teraz po stronie Colossal Order, które wciąż ma szansę poprawić stan gry i zachęcić większą liczbę graczy do zakupu tytułu. Powtórzenie sukcesu komercyjnego pierwszej części po tak kiepskim starcie będzie jednak niezwykle trudne.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów155

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze