18.09.2023, 09:00Lektura na 2 minuty

Diablo 3: Ostatni pełnoprawny sezon trafił do gry

29. sezon Diablo 3 będzie ostatnim, który wprowadza nowe elementy produkcji.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Blizzard niesamowicie obrzydza nam markę Diablo ostatnimi miesiącami. Duże problemy z najważniejszym elementem gry, fatalne przyjęcie pierwszego sezonu oraz niepokojące plany wydawnicze względem produkcji sprawiły, że mało kto z wieloletnich fanów serii patrzy na „czwórkę” poważnie, a nowi gracze są niespecjalnie zachęceni do sięgnięcia po nią.

Niektórzy to nawet chcieliby powrócić do czasów sprzed 11 lat, gdy na rynku debiutowało Diablo 3. Wtedy też nie obyło się bez problemów i afer, jednak w porównaniu z kontynuatorką był to debiut niezwykle udany. Dobrze się składa, ponieważ Blizzard wydał niedawno „ostatni” sezon do gry.

Od 15 września macie okazję, aby bawić się w motywie Wizji Wrogości. W całym Sanktuarium pojawiają się portale, które przenoszą do niebezpiecznych wspomnień z przeszłości oraz do potężnych przeciwników. Co nowego otrzymamy w ramach 29. sezonu? Oczywiście w podstawie takich aktualizacji znajduje się naprawienie wszelkich błędów. Dodatkowo twórcy przygotowali nam kilka elementów kosmetycznych. Powróciły również Sezonowe Podboje, a swój debiut zaliczają nowe nagrody, afiksy oraz tryb Wyzwanie Solo. Nefalemowie, którzy chcą w pojedynkę rozprawić się z szeregami piekła, będą z pewnością zadowoleni. Oczywiście zmian jest więcej, a przeczytacie o nich w oficjalnym poście ogłaszającym „ostatni” sezon.

Dlaczego piszę ciągle „ostatni” w cudzysłowie? No, do końca on taki nie jest. Twórcy już jakiś czas temu ogłosili zakończenie cyklicznego wsparcia dla nowej zawartości w Diablo 3. Sezon 29 jest właśnie tym, na którym przygoda się kończy. A co dalej? Seria 30. oczywiście pojawi się, natomiast będzie to remiks jednego z wcześniejszych sezonów. I tak to będzie funkcjonować sobie dalej.

Tymczasem twórcy, którzy pozostawali przy „trójce”, zostaną przekierowani do zespołu Diablo 4. Nie będzie to niesamowicie ogromne wsparcie, ale liczmy na to, że w jakiś sposób pomoże to produkcji rozwinąć się w większym stopniu, ponieważ na razie nie wygląda to dobrze.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów167

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze