13
9.05.2023, 16:00Lektura na 2 minuty

Doom 2 RPG w końcu trafił na PC za sprawą fanów. Czekaliśmy 13 lat

Nareszcie możemy zagrać w Dooma 2 RPG na pecetach, ale id Software nie ma z tym za wiele wspólnego.


Patryk „Delighter” Żelazny

Doom był już uruchamiany na i we wszystkim. Można do tego zaliczyć windowsowy notatnik, traktor, klocek Lego, Dooma 2 i nawet kiosk w McDonaldzie. A co powiecie na zwykłego PC? No dobra, sprawa nie jest tak prosta, bo w tym przypadku piszę o Doomie 2 RPG. Chociaż nie, już jest tak prosta. Od premiery na iPhone'ach i iPodach Touch minęło 13 lat, ale nie doczekaliśmy się wersji na PC. Aż do teraz.

Za port nie jest bynajmniej odpowiedzialne studio stojące za grą (czyli id Software), a grupka fanów. Ekipa GEC.inc przyniosła nam na pecety także pierwszą część Dooma RPG i już dawno temu zapowiedzieli, że to samo stanie się z drugą. Słowa dotrzymali, a zagrać możemy już teraz. Dooma 2 RPG na PC pobierzecie Z TEGO MIEJSCA. Instalacja i uruchomienie mogą się nie okazać takie łatwe dla wszystkich, jak to zazwyczaj bywa przy zmodowanych wersjach gier, jednak na zalinkowanej stronie znajdziecie także instrukcje w języku angielskim.

Niestety trudno też o obszerniejszą listę recenzji, ale pierwsze opinie na forum są pozytywne i gracze chwalą jakość wykonania portu. Jeśli więc na dźwięk samej nazwy poczuliście ukłucie nostalgii, to jest to zdecydowanie coś dla was.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze