4
14.11.2023, 12:30Lektura na 2 minuty

Dragon Age: Dreadwolf – Kolejna wskazówka, że może wyjść w 2024 roku

Wciąż nie znamy daty premiery Dragon Age’a: Dreadwolfa, ale dostaliśmy kolejną wskazówkę, by szykować się na przyszły rok. Zdradził ją jeden z developerów.

Dragon Age: Dreadwolf dalej jest w produkcji, nawet pomimo cięć kosztów i redukcji etatów w BioWare. Doszło do tego parę miesięcy po tym, jak jeden z weteranów serii zobligował się pomóc w dokończeniu tytułu. A kiedy tego końca doczekamy, to wciąż nie mamy żadnej pewności. Za to mamy powody, by szykować się na 2024 rok – najpierw wskazywał na to raport finansowy BioWare, a teraz zrobił to jeden z developerów pracujących nad tytułem.

Kevin Scott to starszy animator przerywników filmowych pracujący w Electronic Arts. Na jego profilu na LinkedInie w opisie doświadczenia mogliśmy znaleźć ciekawą informację – otóż wspomniał, że pracował nad animowaniem postaci w grze Dragon Age: Dreadwolf, po czym tuż za nim w nawiasie dość bezpośrednio wpisał „premiera 2024”. Aktualnie jego profil pokazuje już „premiera TBD”, czyli z ang. „to be determined” – „do ustalenia”.

Nie jest to niezbity dowód ani jakiś dziwny sposób zapowiedzenia premiery (raczej…?), a zaledwie wskazówka, że właśnie taka może gdzieś wewnętrznie krążyć po siedzibie EA i/lub BioWare. Jak już wspominałem, mieliśmy powody, by sądzić, że właśnie to na 2024 szykują się developerzy, ale to było w maju. Teraz po prostu mamy poszlakę, by uważać, że jak na razie te plany mogły się nie zmienić.

A jak wpakowaliśmy wszystkie punkty umiejętności w szczęście, to może nawet zobaczymy jakiś nowy zwiastun na tegorocznym The Games Awards, skoro już widzieliśmy jeden w 2018 czy drugi w 2020 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze