8
26.03.2024, 12:45Lektura na 2 minuty

Dragon’s Dogma 2: Moderzy walczą z mikrotransakcjami

Capcom dodał do Dragon’s Dogmy 2 mikropłatności. Słyszeliście o tym?


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Dragon’s Dogma 2 jest na językach wszystkich i polaryzuje środowisko gamingowe. Z jednej strony mamy do czynienia ze świetnym i immersyjnym tytułem, który jest chwalony za świat reagujący na poczynania gracza. Z drugiej, Capcom naszprycował grę mikropłatnościami, które drastycznie ingerują w – wydawać by się mogło – spójną i przemyślaną koncepcję Dragon’s Dogmy 2.

Sprawa trafiła w ręce moderów, którzy starają się naprawić to, co Capcom zepsuł – dzięki modyfikacjom możemy uzyskać łatwiejszy dostęp do przedmiotów, które znajdują się na liście z płatnymi dodatkami. Warto podkreślić, że wiele z przedmiotów dostępnych za realne pieniądze jest do kupienia w samej grze – bez konieczności sięgania po rzeczywisty portfel – ale są one stosunkowo rzadkie i raczej trudne do zdobycia.

4
zdjęć

Early n' Cheap Art of Metamorphosis jest modyfikacją, która – jak sama nazwa wskazuje – daje nam możliwość szybkiej i taniej zmiany wyglądu naszej postaci. Kolejnym przydatnym modem jest Crazy’s Shop dodający do gry punkt obsługi klienta – kupimy tam wszystkie przedmioty, które wcześniej były bardzo rzadkie i dostępne jako płatne DLC. Więcej tego typu usprawnień znajdziecie na stronie NexusMods.

Dragon’s Dogma 2 zadebiutowała 22 marca na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S, a naszą recenzję gry przeczytacie tutaj.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów272

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze