26.04.2024, 12:15Lektura na 2 minuty

Dragon’s Dogma 2 z dużą aktualizacją. Dotyczy m.in. Smoczej Plagi

Capcom opublikował dużą aktualizację do Dragon’s Dogmy 2.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że Dragon’s Dogma 2 jest produkcją kontrowersyjną. Tytuł Capcomu został ciepło przyjęty przez recenzentów, ale w dniu premiery dodano do niego mikropłatności, co wywołało lawinę negatywnych opinii nt. gry na Steamie. Mikrotransakcje to nie jedyne, za co oberwało się japońskiej produkcji – Dragon’s Dogma 2 ma problemy z optymalizacją, które według twórców będą naprawiane w sukcesywnie publikowanych aktualizacjach. Wszystko wskazuje na to, że na płynniejszą rozgrywkę niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – udostępniony wczoraj update nie skupia się na poprawie działania gry.

Aktualizacja m.in. redukuje częstotliwość występowania Smoczej Plagi, której objawy (czerwone oczy bohaterów) będą teraz lepiej widoczne. Zabieg ten wydaje się dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę, że ten mechanizm w przeszłości potrafił rujnować zabawę części graczy. Patch poprawia również działanie minimapy oraz usprawnia działania naszych podopiecznych – będą oni rzadziej spadać z klifów. Naprawiono także zadania, które skupiały się na eskortowaniu innych postaci oraz poprawiono ogólną stabilność gry. Szczegółową listę zmian znajdziecie TUTAJ

Pisanie o tej grze skupiając się jedynie na kontrowersjach byłoby dla niej krzywdzące – świetny klimat, świat reagujący na poczynania gracza, rozbudowane mechanizmy rozgrywki i ciekawe zadania to tylko kilka największych zalet Dragon’s Dogmy 2, o których dziennikarze często wspominali w recenzjach. Pomimo sporego niesmaku, jaki pozostawiła po sobie premiera erpega Capcomu, gra okazała się sukcesem komercyjnym – w dwa tygodnie od premiery sprzedano 2,5 miliona kopii. Nie powinno zatem dziwić, że japończycy ulepszają tytuł – poprzednie aktualizacje dodawały m.in. możliwość rozpoczęcia nowej gry oraz ułatwiały dostęp do pozwalającego na zmianę wyglądu naszej postaci Art of Metamorphosis. Miejmy nadzieję, że wszystkie problemy związane z optymalizacją będą naprawione w przyszłych patchach.

Dragon’s Dogma 2 zadebiutowała 21 marca – możecie w nią zagrać na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze