16.11.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Dragon’s Dogma 2 z kategorią wiekową przyznaną w Arabii Saudyjskiej

To kolejny argument przemawiający za tym, że premiera Dragon's Dogmy 2 może być już bardzo blisko.


Jakub „rajmund” Gańko

Dragon's Dogma 2 została zapowiedziana prawie półtora roku temu, ku wielkiej radości wygłodniałych fanów pierwszej odsłony erpega Capcomu (którzy musieli w tym czasie zadowolić się np. Elden Ringiem, tak jak Paweł Kamiński). Niestety, choć od tamtego czasu poznaliśmy m.in. klasy postaci oraz dowiedzieliśmy się, że tym razem mapa świata będzie czterokrotnie większa, cały czas brakowało informacji o dacie premiery. Być może jednak jesteśmy o krok bliżej od niej.

Wszystko dzięki nieocenionej pomocy Arabii Saudyjskiej, która przyznała Dragon's Dogmie 2 kategorię wiekową. Jak nietrudno się było domyślić, tytuł jest zalecany pełnoletnim graczom, choć obyło się bez konkretnego uzasadnienia takiej decyzji.

Agencje ratingowe mają długą tradycję psucia niespodzianek, jeśli chodzi o oficjalne ogłaszanie dat premier gier. Wydaje mi się, że przoduje wśród nich Korea, która nie tak dawno przedwcześnie potwierdziła nam remaster Quake'a II. W przypadku Dragon's Dogmy 2 potwierdzenie rychłego ukazania się na rynku wydaje się tym bardziej prawdopodobne, że sam Capcom niedawno ją zasugerował. Wydawca planuje bowiem dużą, niezapowiedzianą premierę na początku 2024 roku. Kropki zdają się tu łączyć same.

Ale oczywiście w tej chwili to wciąż nic pewnego. Pozostaje tylko trzymać kciuki za to, by Dragon's Dogma 2 jak najszybciej trafiła w nasze ręce.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1772

Obserwujących9
Dragon´s Dogma 2
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
ps3
Gatunek
RPG
Producent
Capcom
Dragon´s Dogma 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze