4
30.10.2023, 10:00Lektura na 2 minuty

Capcom planuje dużą, niezapowiedzianą premierę na początku 2024 roku

Po bardzo zadowalającym roku Capcom wcale nie planuje się zatrzymywać.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Kto by się spodziewał, że firmą, która będzie tak często celebrować sukcesy w 2023 roku, będzie akurat Capcom? Studio wypuściło w tym roku remake Resident Evil 4, na punkcie którego oszaleli fani serii. Zwykli gracze zresztą też. Street Fighter 6 natomiast rozbił recenzencki bank i w dwa miesiące po premierze rozszedł się w nakładzie ponad dwóch milionów kopii. Jeszcze można wspomnieć tutaj o mniej doskonałym Exoprimalu, który dość niespodziewanie zebrał bardzo obszerną bazę graczy. Żeby nie było tak kolorowo, to zdarzały się wpadki i niepokojące wypowiedzi. Za przykład posłużyć tu mogą niedawne słowa samego prezesa Capcomu dotyczące cen gier wideo.

Bardzo możliwe, że większa liczba wpadek nie przekreśliłaby jednak bardzo dobrej formy japońskiej firmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Co więcej, twórcy nie planują spocząć na laurach i w drodze znajduje się jeszcze jedna, wysokobudżetowa produkcja. Kiedy będziemy mogli w nią zagrać? Termin obowiązuje do końca roku podatkowego 2023. Konkretniej do 31 marca 2024 roku. O jakiej grze mowa? Nie zostało to powiedziane, jednak możemy tutaj zrobić mały research i cofnąć się do połowy tego roku.

Wtedy Capcom zorganizował swój Showcase 2023. Mieliśmy okazję zobaczyć tam kilka produkcji, które obecnie znajdują się w procesie produkcyjnym. Oprócz wydanego Exoprimala pojawiła się również Pragmata, Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy czy Dragon’s Dogma 2. Wszystkie te gry projektowane są na RE Engine. Studio zapowiedziało, że silnik w przyszłości zostanie zastąpiony REX Engine, a wszystkie zaprezentowane produkcje wyjdą w ciągu najbliższego czasu na technologii poprzedniej generacji. Bardzo możliwe, że właśnie któryś z tych projektów będzie naszą tajemniczą, wysokobudżetową produkcją.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów251

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze