3
5.09.2022, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Duke Nukem Forever: Moderzy kończą wersję z 2001 roku. Jest zwiastun

Pamiętacie wyciek Duke Nukem Forever z maja?

To, że Duke Nuke Forever to dramat, wie chyba każdy – z osobami, które znają serię tylko z opowieści włącznie. Historia o ponad 14-letnim cyklu produkcyjnym zakończonym porażką wizerunkową zapadła wielu osobom w pamięć i weszła do kanonu historii gamingu (ma nawet stronę na angielskiej Wikipedii). Nastroje graczy dobrze oddaje tytuł naszego ponad 10-letniego newsa „Duke Nukem Forever: Prace ukończone! Koniec świata bliski?”. Przyczyna fiaska? Prozaiczna: produkcja, która uparcie nie mogła wyjść z produkcyjnego czyśćca, uległa po drodze tylu zmianom, że koniec końców twórcom wyszedł potężny średniak. Ach, no i była jeszcze żenująca kampania reklamowa.

W maju nieoczekiwanie do sieci trafił stareńki, tworzony jeszcze w duchu pierwszych części build z 2001 roku. Jak się okazuje, zainspirowana tym faktem grupa pasjonatów założyła dzień później na forum modDB inicjatywę o nazwie „Projekt Odbudowy DNF2001”.

Baner projektu odbudowy Duke Nukem Forever
Baner projektu odbudowy Duke Nukem Forever 2001, źródło: strona projektu na modDB

Zawarty w nazwie cel realizowany jest konsekwentnie od tamtego czasu. Do grupy kilkunastu zapaleńców szybko zaczęli dołączać wolontariusze – obecnie projektem zajmuje się łącznie ponad setka osób. Wiele z nich pracuje na co dzień w branży.


Jako zespół staramy się dostarczyć tylko to, co najlepsze w Duke'u, bez żadnych treści, nawiązań ani polityki z czasów po 2003 roku. Nie znajdziecie ich w żadnej stabilnej wersji.


Build jest kończony ze wszystkich stron. Wyciągane z czeluści są wybrakowane poziomy, nieużyte nagrania głosowe. Część rzeczy łatana jest po debatach na temat „co by było, gdyby...”, a reszta na podstawie np. pierwszych pokazów na E3. Naprawiane są także liczne błędy. Obecnie drużyna kończy pierwszy rozdział oraz pracuje nad silnikiem renderującym. Mają nawet artystę do szkiców koncepcyjnych!

Po ukończeniu projektu zespół chce wydawać swego rodzaju darmowe DLC w formie modyfikacji do modyfikacji.

Parę dni temu w Internecie wylądował pierwszy dłuższy zwiastun:

Twórcy posiadają także na kanale porównania dokończonych lokacji z oryginałem:

Pełną galerię porównań możecie z kolei znaleźć na stronie projektu zalinkowanej powyżej.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze