9.08.2023, 11:00Lektura na 2 minuty

EA wyłącza serwery trzech kolejnych gier

Na stronie EA potwierdzono daty kolejnych gier, których serwery mają zostać wyłączone.

W marcu dowiedzieliśmy się o pierwszym zestawie tytułów EA, które miały zakończyć swój żywot online w 2023 roku. Los ten spotkał m.in. Battlefield: Bad Company 2 czy Mirror’s Edge.

Pod koniec roku, zgodnie z harmonogramem na stronie EA, lista zostanie rozszerzona o kolejne trzy produkcje.


EA wyłącza serwery w tych grach:

  • Crysis 3 (7 września 2023 na PC, PS4, Xbox One i Xbox 360),
  • Dante's Inferno (8 grudnia 2023 na PS3, Xbox 360 i PSP),
  • Dead Space 2 (8 grudnia 2023 na PC, PS3 i Xbox 360).

O ile wiadomo, wszystkie wciąż będą do nabycia i grywalne w trybach bez dostępu do internetu. Takie same praktyki stosuje inny duży wydawca - Ubisoft. Wyłączył funkcje online m.in. dla pierwszych odsłon serii Assassins Creed, Prince of Persia: Zapomnianych Piasków, Anno 2070 czy Splinter Cella: Blacklist.

Crysis 3 został niecałe dwa lata temu poddany remasterowi, ale ta wersja nie zawiera żadnej formy gry przez sieć. Czy dwa pozostałe tytuły będą cieszyć się dużym zainteresowaniem? Wątpliwe, choć każda wieść o wyłączaniu usług online powoduje skurczenie się rynku. Nie wiemy również, co z remakiem drugiego Dead Space’a. Pierwszy miał swoją premierę w styczniu 2023 roku.


Serwery Fify również do wyłączenia

Z uwagi na oddzielenie EA Sports od piłkarskiej federacji FIFA i nowy piłkarski tytuł, EA Sports FC, wydawca wyraźnie nie chce, aby seria FIFA była długo pamiętana. Kilka odsłon zostanie porzuconych w 2023 roku i nie będą już otrzymywać aktualizacji ani oferować możliwości gry online.

Wszystkie tryby online dla Fify 21 zakończą się 6 listopada 2023 roku. To samo tyczy się wersji 18, 19 i 20. Wyłączenie dotyczy wszystkich platform, a więc PC, PS5, Xboksów Series X/S, Switcha oraz PS4 i Xboksa One.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze